Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego twój kot nie rozpoznaje twojej twarzy

Oto dlaczego twój kot nie rozpoznaje twojej twarzy

Życie z kotem w domu to prawdziwa odpowiedzialność. Zwierzęta domowe to wierni towarzysze, którzy towarzyszą nam przez sporą część naszego życia. Potrzebują jednak uwagi, troski i zrozumienia. Właściciele kotów mogą to potwierdzić. Te zwierzęta mają wiele zwyczajów i musimy się do nich dostosować, żeby się z nimi dogadać.

Czasami, nie wiedząc o tym, popełniamy błędy z naszym zwierzęta domoweprzez przykład przez spanie z nimi. Często chcemy przytulać nasze koty, ale nie powinniśmy przyzwyczajać się do tej praktyki, ponieważ nasz cykl snu może zostać zmieniony. PonadtoNawet jeśli początkowo nie jesteśmy uczuleni na kotyDodatkowo wniesienie ich do naszego łóżka może wywołać szereg chorób układu oddechowego.

Koty to bardzo wyjątkowe zwierzęta

Mają wyjątkowe i czasem tajemnicze zachowanie. Dowodem jest czas kąpieli, który staje się walką między właścicielem a zwierzęciem. Koty nienawidzą moczenia się.Czują się niekomfortowo, nerwowo i bezradnie.

W przeciwieństwie do psów, koty nie muszą chodzić po ulicy, gdyż nie lubią opuszczać swojej strefy komfortu. Ponadto, ponieważ nie są to zwierzęta społeczne, nie potrzebują interakcji z nieznanymi kotami. Czasami uciekają od nas i są bardzo surowe, a czasami gonią nas wszędzie, gdzie tylko pójdziemy w domu, nawet do łazienki.

Źródło : Capture Instagram
Koty rozpoznają nas po zapachu lub tonie głosu

Chociaż ich zmysł wzroku jest lepszy od ludzkiego. (mają szersze pole widzenia i doskonałą widoczność w nocy), gorzej niż my rozróżniają kolory. Z tego powodu nie są w stanie rozpoznać nas tylko po wzroku, nie potrafią też zidentyfikować twarzy ludzi.

Koty, z drugiej strony, mają wysoko rozwinięty zmysł słuchu i potrafią stworzyć odcisk palca ludzi, z którymi najczęściej wchodzą w interakcje. O ile nie mogą rozpoznać naszej twarzy, o tyle potrafią rozpoznać nasz głos i ton, z jakim do nich mówimy. Mogą też poznać nas po sposobie chodzenia i dźwięku naszych kroków.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.