Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego psy tak bardzo lubią wystawiać głowę z samochodu

Oto dlaczego psy tak bardzo lubią wystawiać głowę z samochodu

Wiele Psy lubią wystawiać głowę przez okno podczas podróży samochodem. Istnieje jednak kilka zagrożeń związanych z tą praktyką, zwłaszcza jeśli nie jest ona nadzorowana. Chroń je przed krzywdą, stosując się do poniższych porad.

Rzeczywiście, twoje zwierzę może wyskoczyć przez okno lub zranić swoje oczy z powodu pyłu lub gruzu w powietrzu. Ale może się też zadławić, a nawet zemdleć.

Idealnie, Twój pies powinien podróżować na uwięzi i na tylnym siedzeniu. Zobacz więcej zaleceń dotyczących bezpiecznej podróży dla Ciebie i Twojego zwierzaka.

1. Dlaczego psy lubią wystawiać głowę na zewnątrz?

Psy mają miliony receptorów węchowych, o wiele więcej niż ludzie. Mogą więc wykryć o wiele więcej aromatów.

To dlatego większość Lubią wychylać się przez okno samochodu. Dzięki temu mogą cieszyć się wieloma zapachami, które mogą odbierać podczas podróży.

Z drugiej strony lubią też kontakt z powietrzem, dla nich to może być zabawa.

Są jednak psy, które nie lubią się oglądać na zewnątrz, bo dostają zawrotów głowy.

Oto dlaczego psy tak bardzo lubią wystawiać głowę z samochoduŹródło : Capture Instagram

2. Ryzyko

To nie jest właściwe dla psa aby wystawić głowę na zewnątrz, ponieważ istnieje wiele ukrytych zagrożeń. Na przykład może dojść do uszkodzenia oczu. Nadmiar powietrza może powodować suchość rogówki, co może prowadzić do owrzodzeń rogówki, która nie pozwala oku na prawidłowe smarowanie się.

Ponadto powietrze przenosi pył, gruz lub cząstki, które mogą zranić ich oczy lub uszy.

Słuch może zostać ograniczony lub utracony z powodu wysokich częstotliwości w powietrzu, zwłaszcza gdy samochód porusza się z dużą prędkością.

Psy mogą się również zadławić. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj mają one otwarte usta i dzięki temu mogą wessać każdy przedmiot, np. kawałki plastiku.

Jeśli samochód jest prowadzony zbyt szybko, powietrze może również powodować trudności w oddychaniu i spowodować omdlenie.

Kiedy nadejdzie czas, aby wyjąć jego głowę, pies może aktywować zamek w oknie aby go zamknąć, a jego głowa może się zaklinować.

Istnieje również ryzyko spowodowania wypadków drogowych. Jeśli bodziec wzrokowy lub zapachowy przykuje jego uwagę, zwierzę może wyskoczyć przez okno. Wtedy może uderzyć w inny samochód, zostać ranny lub nawet się zgubić.

Oto dlaczego psy tak bardzo lubią wystawiać głowy z samochoduŹródło : Capture Instagram

3. Jak podróżować samochodem z psem?

Zaleca się, aby były one zabezpieczone na tylnym siedzeniu. Istnieją specjalne krzesła i uprzęże, w zależności od rodzaju psa. wielkość psa.

Jeśli jest to mała rasa, bardzo dobrze sprawdzają się krzesła. Jeśli jest to duża lub średnia rasa, zalecane są szelki lub klatka.

Przywiązanie psa zapobiega wyrzuceniu go z samochodu lub uderzeniu w przód samochodu w przypadku kolizji, wypadku lub gwałtownego hamowania.

Wskazane jest również, aby obok psa siedział ktoś, kto będzie się nim opiekował.

4. Inne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa

Okno pojazdu powinno być otwarte dla osób trzecich. I to, aby pies mógł pokazać swój nosale bez wystawiania głowy.

Wskazane jest, aby samochód był prowadzony z małą lub średnią prędkością. Ponadto nie należy pozwalać psu na wyglądanie przez okno.

W oknie można umieścić okulary i zatyczki do uszu. Możesz włożyć mu okulary i zatyczki do uszu, aby zapobiec uszkodzeniu słuchu lub wzroku.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić nasz Kategoria „Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.