Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego nie powinieneś farbować ich futra.

Oto dlaczego nie powinieneś farbować ich futra.

Nazywają to twórczą estetyką. Szaleństwo na farbowanie psów, aby je ubrać lub ozdobić, dało początek przemysłowi zarabiania pieniędzy.

Dziś panują mody, które mogą być szkodliwe dla naszego zwierzęta domowe. I właśnie to mamy na myśli, farbując włosy tych uroczych zwierzątek, aby nadać im określony wygląd. Jednak może to mieć dla nich bardzo szkodliwe skutki. Dlatego poniżej wyjaśniamy niebezpieczeństwa związane z farbowaniem sierści psa.

Wpływ barwienia na zwierzęta

Nie da się zaprzeczyć, że psy mogą wyglądać dość niesamowicie, gdy ich futro jest farbowane. Również to jest dziedziczone po konkursach piękności. Dziś jest to bardzo powszechna praktyka. Często jednak pomija się możliwe negatywne konsekwencje. Jeśli więc należysz do osób, które farbują włosy swojego pupila lub zastanawiasz się nad tym, powinieneś przeczytać poniższy artykuł.

Komercyjna pielęgnacja ustępuje teraz miejsca do innych rodzajów usług, takich jak farbowanie i tatuowanie zwierząt. Tego typu usługi pomijają zdrowie i samopoczucie pupili. Skupia się wyłącznie na estetyce i efekcie końcowym.

W Stanach Zjednoczonych organizowane są konkursy polegające na tworzeniu kolorowych dzieł sztuki na sierści psów.

Ta praktyka rozprzestrzeniła się na cały świat na całym świecie. W szczególności w krajach takich jak Chiny, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Japonia, gdzie kolory są stosowane na różnych częściach ciała psich pupili. Bez ostrzeżenia, że istnieje zagrożenie dla zdrowia tych zwierząt ze strony stosowanych środków chemicznych.

Powody, dla których nie należy farbować futra zwierząt domowychŹródło : Capture Instagram

Często celem są psy o jasnym umaszczeniu i białe. Kolor barwnika łatwiej i pewniej przylega do jasnych warstw. Z tego powodu preferowanymi psami do tego typu praktyk są psy białe.

Niebezpieczeństwa związane z barwnikami u psów

Konsekwencje mogą być fizyczne: zmęczenie, ponieważ sesje pielęgnacyjne są długie i niekomfortowe dla zwierzęcia; dyskomfort węchowy, ponieważ zapach barwnika może być drażniący dla psa lub kot; Zranienia i oparzenia podczas stosowania produktów nieodpowiednich dla zwierząt, które uszkadzają ich skórę.

Ale to nie wszystko. Rzeczywiście, może mieć również konsekwencje emocjonalne, takie jak problemy z socjalizacją Barwienie: wytwarzanie zmian w sposobie, w jaki inne zwierzęta interpretują język ciała Twojego farbowanego psa. Farbowanie psa lub kota doprowadzi w końcu do przypadku znęcania się przez nieuwagę lub niewiedzę.

Wiele z tych zachowań wynika z faktu, że właściciele zwierząt domowych, zwłaszcza psów, traktuj te zwierzęta jak ludzi, a nie jak zwierzęta. Dlatego chcą je ubierać, chcą, by jadły te same potrawy. A teraz chcą farbować swoje futro.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.