Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego nie powinieneś dawać swojemu psu „darmowych” smakołyków

Oto dlaczego nie powinieneś dawać swojemu psu „darmowych” smakołyków

Oto dlaczego nie powinieneś dawać swojemu psu „darmowych” smakołyków

Kochasz swojego psa i rozpieszczasz go wszelkimi smakołykami? Nie rób tego więcej, bo mogą być poważne konsekwencje! Skubanie w inny sposób niż podczas posiłków może spowodować pewne szkody dla jego zdrowia. Zróbmy więc bilans!

Psom grozi otyłość od jedzenia smakołyków!

Wielu właścicieli nie może się powstrzymać przed podaniem swojemu psu kilku smakołyków. Dla nich jest to sposób na. pogłębienia relacji , które ich wiążą. Jednak przy nadmiarze smakołyków psiak może szybko nabawić się nadwagi.

A obecne statystyki wydają się dość alarmujące! Około 25% kłów we Francji jest otyłych. Być może miło jest patrzeć na psa otulonego warstwą tłuszczu. Ale to jest wyczerpujące. dla jego codziennego życia. A jego zdrowie może nie wytrzymać konsekwencji!

Do przeczytania
Znajdź 3 różne koty na zdjęciu przed upływem czasu (Zagadka wizualna)

Wśród poważnych problemów, które mogą wystąpić, są zaburzenia wątroby, układu oddechowego i stawów. Każda z nich może poważnie osłabić psa. A właściwe leczenie wymaga dość znacznych nakładów, oprócz czasu potrzebnego na powrót do zdrowia.

Oto dlaczego nie powinieneś dawać smakołyków "darmowy" swojemu psuŹródło : Capture Instagram

Problem ze słodyczami polega na tym, że często są one podawane poza codzienną miską. Przykładowo. dodatkowe kalorie dostaje się do organizmu psiaka. Zwiększa to jego skłonność do łatwego przybierania na wadze więcej niż zwykle.

Jak wytresować go, by przestał jeść smakołyki?

Kiedy już przyzwyczaisz swojego psa do otrzymywania słodyczy, trudno jest go skłonić do zaprzestania ich jedzenia. usuń ten nawyk. Rzeczywiście, zrobi wszystko, aby uzyskać jeszcze więcej smakołyków. Zaczyna się to od czułych spojrzeń lub zachowywania się ładnie.

Ale jeśli pies nie dostaje tego, czego chce, może stać się dość denerwujący. Z pewnością zauważycie to płacz lub szczekanie czekając, aż dostanie pełno smakołyków. W tym momencie trzeba go uciszyć za wszelką cenę, nie robiąc mu krzywdy.

Czytaj więcej
Strata zwierzaka jest o wiele trudniejsza niż wielu osobom się wydaje

Aby to zrobić, nie trzeba drastycznie zmieniać swojego zachowania. Najlepiej stopniowo usuwać chęć na słodycze. Pies z pewnością będzie nalegał, aby go zadowolić. Trzeba jednak dać mu do zrozumienia, że po pewnej ilości, nie ma więcej.

Oto dlaczego nie powinieneś dawać smakołyków "darmowy" swojemu psuŹródło : Capture Instagram

Inną metodą jest zapewnienie mu systemu nagród. Namów go do aktywności fizycznej, a gdy już to zrobi, może get his fix. Jeśli masz szczęście, pies może całkowicie zmienić swój sposób życia i zapomnieć o smakołykach wszelkiego rodzaju.

Czy smakołyki są naprawdę złe dla psów?

Już na wstępie należy wiedzieć, że szkolenie psa wymaga wiele cierpliwości. Nikt nie nauczył go m.in. normalnie komunikować się. Wyraża więc swoje uczucia poprzez szczekanie lub dość agresywne zachowanie, nie będąc przy tym groźnym.

Jeśli jednak zastosujesz odpowiednią metodę, z pewnością odniesiesz sukces. Traktaty same w sobie nie stanowią poważnego zagrożenia dla psowatego. Trzeba tylko uważać na. ilość słodyczy , które mu dajesz.

Czytaj więcej
Tajemnice o twoim zwierzaku, których weterynarz nigdy ci nie powie

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzenie naszego Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.