Strona główna » Zwierzęta » Oto dlaczego koty tak bardzo kochają kartonowe pudełka

Oto dlaczego koty tak bardzo kochają kartonowe pudełka

Pudełka oferują kotom nie tylko spokojną przestrzeń na dobrą drzemkę. Ale także doskonałą kryjówkę do polowania na zdobycz.

Ciemność i bezpieczeństwo pudełka może również zmniejszyć stres, podczas gdy tektura zapewnia idealną teksturę dla pazurów.

Dlaczego koty lubią pudełka?

Większość kotów lubi chować się w ciemnych, przytulnych miejscach, a te pudełka zapewniają im spokojną przestrzeń, w której mogą się skulić.

Czytaj dalej
Oto dlaczego trójkolorowe koty są tak wyjątkowe

Ponadto koty Koty lubią pudełka, ponieważ pomagają one zmniejszyć stres i dają im bezpieczną przestrzeń do obserwacji. Niektórzy weterynarze zalecają umieszczenie pudełek w domu, aby uwolnić kota od stresujących sytuacji.

Dzięki pudełku kot czuje się bardziej komfortowo.

Tak, pudełko, jako ciemne i ciche miejscesprawia, że czuje się on chroniony. Jednak nie w taki przyjazny sposób, jaki sobie wyobrażasz.

Wszystkie koty mają instynkty drapieżneWszystkie kotowate mają instynkty drapieżne, nawet jeśli są to koty domowe. Dlatego pudełka są ich ulubionymi kryjówkami, aby uzyskać doskonały widok na zewnątrz i zrozumieć swoją sytuację w stosunku do zdobyczy.

Dlaczego koty tak bardzo lubią kartonowe pudełka?Źródło : Capture Instagram
Pudełka mogą pomóc w redukcji stresu

Ukrycie się w pudełku może również pomóc w rozładowaniu stresu u kota. Najczęstsze czynniki stresujące dla kotów to. kotów domowych są następujące:

Czytaj więcej
Wideo, pies zgubił się w lesie i wrócił do domu z niespodziewanym przyjacielem

Nagła zmiana w ich otoczeniu, jak przeprowadzka.
Pojawienie się innego członka rodziny, takiego jak nowy partner, dziecko lub zwierzę domowe.
Zmiany w ich rutynie, takie jak zmiana harmonogramu karmienia.
Brak wzbogacenia i socjalizacji.
Niektóre zapachy i dźwięki, w tym odgłosy budowy, świece zapachowe i perfumy.
I wreszcie problemy z kuwetą.

Puszki mogą zaspokoić ich potrzebę drapania. Koty preferują tekstury, w które mogą zatopić swoje pazury, dlatego tak bardzo kochają kartonowe pudełka.

Adoptuj, uratuj życie i zdobądź przyjaciela, Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.