Strona główna » Zwierzęta » Oto czego doświadcza twój pies, gdy go przytulasz

Oto czego doświadcza twój pies, gdy go przytulasz

Jest takie popularne powiedzenie, że kiedy kot patrzy na ciebie, myśli: „Skoro się o mnie troszczy, to muszę być jego bogiem”. Natomiast w przypadku psów, zdanie jest sformułowane w odwrotnym kierunku: „Skoro on się mną opiekuje, musi być moim bogiem. Nie ma wątpliwości, że psy należą do najbardziej czułych stworzeń. Uczucie i towarzystwo, które zapewniają, napełnia cię poczuciem cudowności.Uczucie i towarzystwo, które oferują, wypełnia cię bezwarunkową miłością. Możesz z nich zrezygnować, jeśli chcesz, ale oni nigdy tego nie zrobią.

Oto czego doświadcza twój pies, gdy go przytulasz

Nowe badanie, przeprowadzone przez brytyjską firmę shelter która przyjmuje zwierzęta domowe, starała się naukowo zrozumieć fizjologiczne i emocjonalne zmiany, które mogą wystąpić, gdy okazujemy uczucia.

To niesamowite, jak wzrasta tętno naszych psów, gdy pokazuje się im, że są kochane.

Aby to sprawdzić, zespół badawczy wyposażył cztery psy z obrożą, która monitorowała ich tętno przez tydzień. W końcu wyniki doszły do wniosku, że momenty, w których poświęcamy im naszą pełną uwagę i czułość, mają moc zmiany rytmu serca. Kiedy ludzie wyrażali miłość w różnych zwrotach, ich tętno wzrosło ze średniej 67 batów na minutę do 98, co oznacza wzrost o 46 %. Analogicznie, wzrosła ona o 10%. gdy wracały do swoich właścicieli po krótkim okresie bez nich. Typowa scena w wielu domach: ten moment, gdy docierasz do domu, a twój pies wita cię tak, jakby świat miał się zaraz skończyć.

Oto czego doświadcza twój pies, gdy go przytulaszŹródło : Capture Instagram

„To niesamowite, jak tętno naszych psów Zmniejsza się również, gdy je przytulasz, co jest wyraźną oznaką zadowolenia. Ciekawie jest też przyjrzeć się wielu sposobom, w jaki nasi pupile okazują nam swoją miłość. sympatia. Na podstawie tych danych możemy oficjalnie powiedzieć, że tak, nasze psy są zdolne do odczuwania miłości do nas”.

Oto czego doświadcza twój pies, gdy go przytulaszŹródło: Capture Instagram
Bezwarunkowa miłość

Jak wskazał m.in. Keary, badanie wykazało Nagły spadek tętna, gdy je podnosiliśmy, z 67 do 52 uderzeń na minutę, spadek o 23 %. JednakNie są jednak jedynymi głównymi beneficjentami tej namiętnej, uczciwej i lojalnej relacji ze swoimi panami. Niedawny raport sporządzony przez Harvard Health Publishing stwierdził, że ludzie którzy posiadają psa mają znacznie niższe ciśnienie krwi niż ci, którzy go nie posiadają.

Psy uwalniają endorfiny, które pomagają im się zrelaksować i poczuć dobrze.

Oczywiście nie oznacza to, że istnieje bezpośredni związek między posiadaniem psa a dobrym zdrowiem układu krążenia. Jednak, autor badania stwierdził, że. nie wynika to tylko z efektu przytulania i przywiązania do siebie. Rzeczywiście, jeśli masz psa, jesteś bardziej prawdopodobne, aby spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu. Można to zrobić zarówno poprzez uprawianie sportu z psem, jak i poprzez zwykłe wyjście na spacer. A więc, najlepszy przyjaciel człowieka to także doskonała zachęta do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Jak twój pies pokazuje ci, że cię kocha?

Kolejny bardzo wymowny znak miłości to sytuacja, gdy pies leży na plecach. Może wydawać się leniwym stworzeniem, które chce być tylko przytulane. Jednak ta pozycja wskazuje na coś bardzo ważnego. ważniejsze. To rzeczywiście znak, że obdarza cię bezwarunkowym zaufaniem, bo pozycja, którą zajmuje, to pozycja pełnej bezbronności.

I w końcu, kiedy twój pies gryzie twoje butyTo wyraźny znak sympatii. Zwłaszcza, gdy nie widać. Według badań, psy uwalniają endorfiny z każdym kęsem, co pomaga im się zrelaksować i poczuć dobrze. Ale na ten spokój wpływa również to, że pies odbiera zapach. Rzeczywiście, choć wielu ludzi często uważa, że to bardzo nieprzyjemne (zwłaszcza tej dotyczącej butów), to fascynuje psa. Zapach jest rzeczywiście Twój i dzięki swojemu silnemu zmysłowi węchu może go z Tobą kojarzyć.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.