Strona główna » Zwierzęta » Oto co zrobić, jeśli twój pies ma złamaną kończynę

Oto co zrobić, jeśli twój pies ma złamaną kończynę

Wstrząsy i upadki są najczęstszymi przyczynami złamań lub złamanych kości u psów. Ale nie wszystkie złamania są takie same. Gdy są one ciężkie i pies nie jest leczony, może umrzeć. Ten artykuł wyjaśnia, jak właściciel pies Co robić, gdy pies doznaje złamania, jak zapobiegać złamaniom. Ale też które psy są najbardziej podatne na złamania i dlaczego.

Co powinien zrobić właściciel psa ze złamaniem?

Istnieje szereg kroków, które mogą podjąć właściciele wytyczne, gdy ich pies doznaje złamania. Głównym z nich jest jak najszybsze udanie się do weterynarza. A przede wszystkim jak najmniej ruszać psa podczas transportu. Jeśli masz trochę wiedzy na temat pierwszej pomocy, możesz unieruchomić zranione miejsce za pomocą czasopisma lub gazety, związanej lub zabandażowanej wokół uszkodzonej kończyny.

Jeśli jednak nie wiesz, jak to zrobić, to wskazane jest, aby się tym nie zajmować. Istnieje ryzyko dalszych obrażeń w tym obszarze. Złamania poniżej stawów łokciowych lub kolanowych mogą ulec nasileniu w wyniku przemieszczania psa.

Ponadto, psy mogą stracić psy mogą stracić przytomność po doznaniu złamania. W tym przypadku, wskazane jest, aby przenieść je z podniesionymi głowami. Przede wszystkim nie należy zginać ani ściskać ich szyi. Zapobiegnie to połykaniu języka i pozwoli im oddychać. Zmniejsza również ryzyko urazu odcinka szyjnego.

Nagłe przypadki weterynaryjne

Kluczowe znaczenie ma szybkość, z jaką pies jest zabierany do weterynarza. Wypadek może zdarzyć się w weekend lub w święto, ale są kliniki weterynaryjne, które mają pogotowie i są dostępne 24 godziny na dobę.

Nigdy nie nadepnij na łapy swojego psa, oto dlaczegoŹródło : Capture Instagram

Ponadto niektóre kliniki dysponują karetką do pilnego odbioru rannych zwierząt. Należy pamiętać, że obrażenia wewnętrzne mogą być poważniejsze niż złamania. Więc im bardziej zlokalizowane i im szybciej leczone, tym lepiej.

„Złamania powstałe na kościach płaskich goją się samoistnie”, wyjaśnia jeden z lekarzy weterynarii. „Z drugiej strony, te w długich kości, takich jak kość udowa, które łamią tkanki, są bardziej poważne złamania,” mówi. Niektóre mogą rzeczywiście wymagać operacji lub szyny (podobne do gipsu), które unieruchamiają dotknięty obszar przez miesiąc.

Jak zapobiegać złamaniom u psów

Upadki i przygniecenia są częstą przyczyną urazów u psów.

Najlepszym sposobem zapobiegania złamaniom u psów jest unikanie wypadków, które powodują urazy. „Rynny i dreny to miejsca, w których psy często ulegają złamaniom i wypadkom” – ostrzega weterynarz Leire Jiménez. Większość z złamania u psów to wskutek spada i miażdży. „Są psy, które wypadają z okien lub wkładają łapę w miejsce, w którym ona utknie i się złamie” – wyjaśnia.

Jeśli masz przydomowy ogród, upewnij się, że nie ma w nim miejsc, w których zwierzę może mieć wypadek. Każda przestrzeń, w której jego łapy mogą utknąć, powinna być zakryta. Jeśli jest to pies, który lubi wychylać się przez okno – a przy tym jest nerwowy i aktywny, jak szczeniak – to. Wskazane jest zamknięcie okien. Albo nawet postawić parapety, żeby nie spadały.

Z drugiej strony, jeśli zostanie uderzony przez pojazd, może to również spowodować złamania i urazy. Kolizja, która może zagrozić jego życiu. Z tego powodu na drodze publicznej zwierzę musi być trzymane na smyczy. Na wsi, nawet jeśli w niektórych miejscach pies chodzi bez smyczy, to. musi być nadzorowany przez swoich właścicieli. Zwierzę może uciec i zostać przygniecione na pobliskiej drodze lub wpaść do wąwozu czy studni.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.