Strona główna » Zwierzęta » Oto co się stanie, jeśli twój kot zje jajka

Oto co się stanie, jeśli twój kot zje jajka

Jak każde zwierzę domowe, koty wymagają stałej opieki. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich potrzeby, aby były zdrowe i szczęśliwe. Dodatkowo dla ich dobrego samopoczucia niezbędne są częste wizyty u weterynarza.

Karmienie jest jednym z najważniejszych aspektów aby przedłużyć ich życie. Ważne jest, w zależności od rasy kota lub chorób współistniejących, aby rozważyć karmienie określoną ilością żywności lub żywności zawierającej odpowiednie składniki.

Należy pamiętać, że jeśli podajesz swojemu kotu te same produkty, które spożywasz, może być konieczna konsultacja ze specjalistą, aby dowiedzieć się, które składniki są bezpieczne dla Twojego kota. Na przykład, istnieją pewne owoce, które są bardzo korzystne dla diety kotów.

Jajka to kolejny produkt, który koty powinny jeść jest wątpliwa. Jest to pokarm, który jest obecny w diecie przez cały czas ludzi, jak oferuje szeroką gamę zdrowotnych składników odżywczych, a dodatkowo są one bardzo uniwersalne do sporządzania różnych przetworów.

Oto co się stanie, jeśli twój kot zje jajkaŹródło: Capture Instagram
Czy jajka są dobre dla kotów?

Umiarkowane spożycie tej żywności jest uważane za bezpieczne dla kotów, ponieważ oferuje szeroki zakres korzyści :

Korzyści :

  • Jajka są dobrym źródłem czystego, chudego białka.
  • Zawierają prawie zerowe ilości węglowodanów i cukrów ogółem, więc ich umiarkowana ilość tłuszczu jest korzystna.
  • Dostarczają one energii poprzez swoje cząsteczki tłuszczu.
  • Dostarczają one niezbędnych aminokwasów, których organizm kota sam nie wytwarza.
  • Wbrew powszechnej opinii, jajka nie podnoszą poziomu cholesterolu przy częstym ich spożywaniu.
  • Przyczyniają się one do zwiększenia spożycia przez kota wapnia, fosforu, żelaza i potasu, a także witamin A, D, E i B-complex.
  • Wzmacniają one mięśnie i kości kota.
  • Pomagają one utrzymać silny układ odpornościowy, aby zapobiec wszelkim chorobom.

Oto co się stanie, jeśli twój kot zje jajkaŹródło: Capture Instagram
Środki ostrożności, które należy podjąć, gdy kot zjada jajka

Zdaniem ekspertów, wskazane jest podawanie kotu surowych jaj, gdyż zachowują one wspomniane wcześniej enzymy i właściwości. Przed podaniem ich kotu należy je umyć.

Pomimo powyższego, powinieneś wiedzieć, że jaja Surowe jajka mogą zawierać bakterie zwane salmonellą, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia kotów. Jeśli chcesz tego uniknąć, najlepiej jest użyć jajka ekologiczne.

Można też podawać im gotowane jajka, Zwłaszcza jeśli nie wiadomo, skąd się wzięło jajko. Gotowanie w wysokiej temperaturze jest w stanie wyeliminować większość szkodliwych patogenów do swojego kota.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.