Strona główna » Zwierzęta » Oto co robi twój kot, gdy zostawiasz go samego w domu

Oto co robi twój kot, gdy zostawiasz go samego w domu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co robi twój kot, gdy jesteś w pracy? Cóż, twoje zwierzę nie śpi przez cały dzień. Lubią wydatkować swoją energię i dokonywać nowych odkryć. Robią też niezwykłe i czasem zaskakujące rzeczy, gdy nikt ich nie obserwuje. Oto kilka dodatkowych szczegółów, które pomogą Ci lepiej poznać swojego futrzanego przyjaciela!

Kot: Uwielbia się bawić i odpoczywać na koniec swoich zajęć!

Jak można się spodziewać, kot ma dużo energii i potrzebuje aktywności. W jego dniu rzadko jest miejsce na nudę. Kiedy nie ma Cię w pobliżu, Twój pupil nie może sobie pozwolić na bezczynność. Musi być aktywny. działania hiper-demonstracyjne. W rezultacie, ten kot odmawia świtu i spędza swój czas na eksploracji swojego otoczenia. Jest zatem możliwe, że twoja futrzana kulka będzie wykonywać pewne specjalne czynności, których możesz nie być świadomy, gdy nie ma cię w pobliżu. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy nie ma Cię w domu, Twój kot daje upust swoim drapieżnym instynktom. Będzie zatem wyruszał w poszukiwaniu nowych zdobyczy.

Jedno jest pewne, Twój kot lubi bawić się w każdym zakamarku Twojego domu. Co robią wszystkie koty w ciągu dnia? Jest ich kilka. Rzeczywiście, te kotki mają potrzebę wspinania się wszędzie i biegania aż będą wyczerpane. Nie zdziw się więc, jeśli po powrocie do domu znajdziesz swojego czworonożnego przyjaciela na wierzchu szafy lub na parapecie. Oczywiście koty również muszą się zregenerować. Dlatego spędzają dużą część swojego czasu na spaniu. W rzeczywistości 15 do 20 godzin snu jest niezbędne, aby utrzymać je w formie.

Oto co robi twój kot, gdy zostawiasz go samego w domuŹródło : Capture Instagram

Więcej wspólnych zwyczajów jego gatunku!

Koty mają naturalną potrzebę przycinania swoich pazurów. A żeby zaspokoić tę potrzebę, Twój pupil może zaatakować Twoje meble. Aby zachować kontrolę i zachować swoją sofę, dywan i zasłony, zaopatrz kota w drapak.

A co z potrzebą jedzenia? Koty nie mogą znieść uczucia głodu. Dlatego musisz dobrze karmić swojego futrzanego przyjaciela. Możesz również przyłapać go na jedzeniu trawy. Nie martw się, to pomaga mu strawić toksyczne jedzenie. Tak więc, jeśli żyje w środowisku bez roślin, może zwrócić się do wszystkiego, co może znaleźć. Jego zdrowie będzie wtedy zagrożone.

Kot: Ciekawski z natury i terytorialny dominator!

Pamiętaj, że kot to prawdziwy spostrzegawcze zwierzę. W związku z tym jest bardzo ciekawskie. Dzięki dobrym zdolnościom słuchowym i wzrokowym zauważa wszystko, co dzieje się w jego otoczeniu. Dlatego też kot lubi przebywać na wysokościach.

Czy zauważyłeś również, że Twój kot lubi m.in. ocierać się o siebie na każdym kroku lub nawet pieści Twoje nogi? Ten gest oznacza, że dobrze czuje się w swoim środowisku i chce wrócić do swojego dzikiego instynktu! Co więcej, zaznaczanie swojego terytorium to jego największa radość. Twój czworonożny przyjaciel może więc oddawać mocz w określonych zakątkach Twojej posesji. W ten sposób zaznacza swoje ślady!

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.