Strona główna » Zwierzęta » Oto ciekawska małpa, która próbuje dać usta do ust

Oto ciekawska małpa, która próbuje dać usta do ust

To zdjęcie stało się wirusowe. Małpa wykonująca coś, co wydaje się być resuscytacją krążeniowo-oddechową na rannej samicy. Fotoreporter William Steel rzeczywiście zdołał sfotografować małpę wykonującą resuscytację usta-usta u chorej samicy.

Zdjęcia zostały wykonane w rezerwacie przyrody w Gaboronew Botswanie. Według fotografa, małpa upadła na ziemię i wydawała się być nieprzytomna.

„Na początku nie rozumiałem, co się dzieje. Ale inna małpa podeszła do upadłego i najwyraźniej udzieliła mu reanimacji” – powiedział William Steel w oświadczeniu, o którym donosi The Nation.

Czytaj więcej
Jeśli koty zachowują się w ten sposób, to dlatego, że są szczęśliwe!

Wygląda to na akcję pierwszej pomocy. A jednak sam fotograf ma wątpliwości.

Oto ciekawska małpa próbująca ćwiczyć usta-usta trafiła na wirusaŹródło: Capture Instagram
Małpy to zwierzęta naczelne z podrzędu Haplorhines

Są bardzo zróżnicowane pod względem wielkości, Mają przeciwstawne kciuki, które pozwalają im łatwo wspinać się na drzewa. Dzięki konstytucji ich rąk są również w stanie używać pewnych narzędzi do wykonywania niektórych czynności życia codziennego. Znanych jest około 260 różnych gatunków: największy jest pawian, a najmniejszy marmozeta pigmejska. Są to ssaki o towarzyskim zachowaniu, które czasami mogą stać się agresywne, jeśli czują się zastraszone.

Małpy są wysoce inteligentnymi i zręcznymi naczelnymi. Co więcej, ich zachowanie jest podobne do zachowania ludzi.

Małpa jest zwierzęciem, które żyje na planecie Ziemia od milionów lat. Są bardzo podobne do ludzi, zarówno pod względem morfologii, jak i zachowania. Żyje na całym świecie, z wyjątkiem Antarktydy i Australii, i jest bardzo towarzyska. Długość życia jest bardzo zależna od gatunku i wynosi od 10 do 50 lat. Należy również zauważyć, że niektóre gatunki są zagrożone wyginięciem z powodu nielegalnych polowań, wycinki lasów i wylesiania.

Czytaj więcej
Wideo : Zaskakująca walka między wężem a dzikim kotem

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzenie naszego Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.