Strona główna » Zwierzęta » Oto choroby, które kot może przenieść na człowieka

Oto choroby, które kot może przenieść na człowieka

Dziś wielu ludzi przyjęło koty jako członków swojej rodziny, a nawet daje im specjalne miejsce w swoim życiu z powodu towarzystwa które zapewniają na co dzień.

Jednak te zwierzaki są również nosicielami wielu grzybów i wirusów, które mogą zarazić człowieka, zwłaszcza w kontakcie ze śliną i wirusami.

W związku z tą sytuacjąważne jest, aby właściciele kotów regularnie zabierać swojego pupila do weterynarza. Ma to na celu ochronę zdrowia ich pupila oraz wykrycie w porę wszelkich nieprawidłowych sytuacji, które mogłyby dotknąć również jego właściciela.

Choroby, które koty przenoszą na ludzi

Sporotrichosis

Choroba ta przenoszona jest przez ugryzienie lub zadrapanie zakażonego kota. Grzyb ten powoduje, że na skórze pojawiają się nie gojące się rany, a im bardziej infekcja postępuje, tym rany mogą być liczniejsze.

Toksoplazmoza

Ta choroba zakaźna jest wywoływana przez pasożyta „toksoplazma gondiiktóra dotyka koty wdychające lub spożywające przedmioty, w których pasożyt jest obecny. U ludzi do zakażenia dochodzi w wyniku kontaktu z odchodami zakażonych kotów bez zastosowania odpowiednich środków ochronnych.

Oto nowe problemy zdrowotne, które kot może wywołać u ludziŹródło: Capture Instagram
Alergia oddechowa

Sierść kota jest czynnikiem który może wywołać u ludzi alergię oddechową, skutkującą ciągłym kichaniem, obrzękiem powiek i trudnościami w oddychaniu.

Grzybica skóry

Bezpośredni kontakt z kotami Bezpośredni kontakt z bezpańskimi kotami może prowadzić do grzybicy skóry. W przypadku grzybicy należy skonsultować się z dermatologiem w celu ustalenia najwłaściwszego sposobu leczenia.

Choroby powodowane przez pazury

Kocie pazury mogą przenosić bakterię zwaną „bartonella henselaektóre mogą powodować zakażenie skóry, zwłaszcza u osób z zaburzeniami układu odpornościowego.

Aby uniknąć tej sytuacji, konieczne jest aktualizowanie szczepień kota. W przypadku zadrapania zaleca się wizytę w ośrodku zdrowia w celu odpowiedniego leczenia zmiany.

Oto nowe problemy zdrowotne, które kot może wywołać u ludziŹródło : Capture Instagram
Zalecenia dotyczące unikania tych chorób

  • Regularnie zabieraj swojego pupila do weterynarza.
  • Zachować ścisłą higienę mycia rąk po dotknięciu kota.
  • Z odchodami zwierzęcia należy obchodzić się w rękawiczkach i wyrzucać je do odpowiednio zamkniętego worka na śmieci.
  • Regularnie wymieniaj koci żwirek.
  • Często czyść miejsca, w których kot zwykle się kładzie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.