Strona główna » Zwierzęta » Oto 6 powodów, dla których twój pies wyje w nocy

Oto 6 powodów, dla których twój pies wyje w nocy

Wyje może być również znakiem, że twój pies jest samotny lub próbuje ostrzec cię przed niebezpieczeństwem. Twój pies może również wyć, aby dać ci znać, że czegoś chce. Na przykład smakołyk.

Zwierzęta używają wielu rodzajów wokalizacji, postawy ciała i ruchy, aby wysłać wiadomości do innych zwierząt i ludzi. Podobnie jak szczekanie czy warczenie, wycie jest charakterystyczną wokalizacją, którą psy wykorzystują do komunikacji.

1. Twój pies reaguje na coś, co słyszy

Wiele psów wyje, gdy są pobudzane przez wysokie dźwięki, takie jak syreny lub alarmy. Jest to również prawdopodobna reakcja na muzykę.

Do przeczytania
Pies zaczyna kopać w grobie, nagle zatrzymuje się i zaczyna szczekać

Te reakcje na głośne dźwięki to starożytny instynkt. Wilki używają wycia do komunikowania się ze sobą na wolności. Wyjąc, Twoje zwierzę próbuje potwierdzić, że słyszy dźwięk i jest gotowe do odpowiedzi.

Ten rodzaj wycie zazwyczaj zaczyna się, gdy pies słyszy dźwięk karetki lub podobnego pojazdu i zatrzymuje się, gdy ten się zatrzymuje. Chociaż może to być denerwujące, zwykle nie jest alarmujące.
6 powodów, dla których twój pies wyje (to coś dla ciebie znaczy)Źródło : Capture Instagram

2. Twój pies próbuje cię ostrzec przed niebezpieczeństwem

Może również wyć, aby zasygnalizować coś, co podejrzewa, że jest dla Ciebie zagrożeniem. „Trochę jak system alarmowy dla psów”.

Na przykład, możesz usłyszeć, jak twój pupil wyje, gdy obcy ludzie przechodzą obok twojego domu. W tym przypadku twój pies próbuje chronić dom. Skowyt jest więc jego sposobem na zasygnalizowanie intruzom, że nie są mile widziani na jego terytorium.

Do przeczytania
Dlaczego psom wydaje się, że wiedzą, która jest godzina? Odpowiedź ekspertów

3. Twój pies rozpoznaje inne psy

Zwierzęta te wywodzą się od wilków. Tak więc, jak wiele innych psich zachowań, wycie ma swoich przodków w zachowaniu wilków na wolności.

„Głównym celem skowytu jest komunikacja z innymi psami.

Wilki często wyją, aby ogłosić swoją pozycję innym członkom swojej watahy. Lub aby przestraszyć inne zwierzęta i chronić swoje terytorium. Kiedy twój pies wyje, może próbować zrobić to samo.

6 powodów, dla których twój pies wyje (to coś dla ciebie znaczy)Źródło : Capture Instagram
4. Twój pies chce czegoś

W niektórych przypadkach wycie może być dokładnie tym, czego szuka twój pies.

Czytaj więcej
Adoptowany osiołek zachowuje się jak rodzinne psy, jest uroczy!

Rzeczywiście, niektóre psy używają wycia jako narzędzia manipulacji werbalnej, aby uzyskać to, czego chcą. Na przykład, jeśli są głodne i chcą smakołyku.

5. Twój pies jest niespokojny

Jeśli twój pies cierpi z powodu lęku Jeśli twój pies cierpi na lęk separacyjny, gdy jest z dala od ciebie, może wyć, aby wyrazić siebie.

Ponieważ nie jesteś tam, nie możesz wiedzieć, czy tak jest. Chyba, że sfilmujesz to podczas Twojej nieobecności lub zapytasz sąsiadów czy słyszą od czasu do czasu krzyki.

6. Twój pies jest ranny

Wreszcie, jeśli twój zwierzę wyje częściej niż zazwyczajJeśli twój zwierzak ma problem, zwłaszcza jeśli wydaje się pilny lub bardziej ostry, powinieneś sprawdzić, czy nie jest ranny. Rzeczywiście, ważne jest, aby mieć go zbadane przez lekarza weterynarii, aby wykluczyć wszelkie podstawowe problemy medyczne.

Czytaj więcej
Czy Twoje zmartwienia mogą sprawić, że Twój zwierzak zachoruje? Odpowiedź ekspertów

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.