Strona główna » Zwierzęta » Oto 5 rzeczy, których psy nienawidzą w ludziach, według badań

Oto 5 rzeczy, których psy nienawidzą w ludziach, według badań

Oto 5 rzeczy, których psy nienawidzą w ludziach, według badań

Psy są ulubionymi zwierzętami domowymi wielu ludzi. Ale te żywe stworzenia mają również swoje osobowości, co potwierdza badanie „Psy na wolności są w stanie wykorzystać złożone sygnały ludzkie do sygnalizacji. Rzeczywiście, Debottam Bhattacharjee wyjaśnia, że kły reagują na ludzkie sygnały odniesienia, rozwijając funkcje poznawcze, które pozwalają im nawiązać więź ze swoimi panami.

Badania wskazują nawet, że wiele psów rozwija swoją osobowość na podstawie doświadczeń z ludźmi. A dzieje się to poprzez posiadanie oczywistych gestów komunikacyjnych. Dlatego psy, podobnie jak my, nienawidzą pewnych rzeczy, ale jakie?

Nasze zachowania, których psy nienawidzą

Psy są na ogół czułe i lojalne wobec swoich właścicieli. Jednak pewne zachowania mogą wywoływać u nich smutek, a nawet strach, na przykład:

Do przeczytania
Wideo, Pies przerywa walkę między tygrysem a lwem i to jest powód

1. Wołanie

Gdy pies jest zakrzyczany przez swojego właściciela, może odczuwać niepokój lub strach. Dodatkowo może nie rozumieć, co się dzieje.

Aby skłonić go do posłuszeństwa bez konieczności krzyczenia na niego, należy ćwiczyć technikę zwaną wzmocnieniem pozytywnym. Polega ona na rozpoznawaniu i aprobowaniu dobrego zachowania zwierzęcia poprzez udzielanie mu uznania. Na przykład, pochwała lub spacer.
Oto 5 rzeczy, których psy nienawidzą w ludziach, według badańŹródło : Capture Instagram

2. Zmuszanie go do interakcji z innymi

Chociaż prawdą jest, że psy charakteryzują się tym, że są zwierzętami społecznymi, to jednak istnieją pewne osoby i zwierzęta, których nie lubią. Dlatego zamiast zmuszać je do interakcji, warto zidentyfikować sygnały z ich ciała, które wskazują, że nie chcą przebywać w tym miejscu lub towarzystwie.

Podobnie jest, gdy ich właściciele ubierają je w jakiś sposób. Czy jest to garnitur, czy płaszcz chroniący je przed zimnem. Choć jest to akt miłości do zwierząt, to dla niektórych z nich może być niekomfortowy.

Czytaj więcej
Wideo, Pies spędza 24 godziny obok psa potrąconego przez samochód i ratuje mu życie

Oto 5 rzeczy, których psy nienawidzą w ludziach, według badańŹródło: Capture Instagram
3. Lęk przed porzuceniem

Pies jest niespokojny, gdy widzi, że jego właściciel wychodzi z domuNiezależnie od przyczyny. Dzieje się tak, ponieważ reakcją psa jest zachowanie, które sprawia, że jest zdenerwowany i zdenerwowany. Niektóre psy mają tendencję do udawania się do łóżka swojego właściciela lub do zabierania jego rzeczy, aby poczuć jego zapach, aby nie czuć się samotnym.

4. Nie pozwól im wąchać

Jeden z ulubionych momentów psów jest spacer. To właśnie wtedy potrafią rozpoznać otaczający je świat po nosie. Jeśli więc ich właściciel naciska na nie lub nie daje im przestrzeni, może to sprawić, że poczują się niekomfortowo. Również wiele z tych miejsc jest oznaczonych (przez ich mocz) i uważają je za bezpieczne.
Oto 5 rzeczy, których psy nienawidzą w ludziach, według badańŹródło : Capture Instagram

5. Uściski

Jak wspomniano wyżej, psy są zazwyczaj czułe. Jednak nie jest tak w przypadku wszystkich ras. Oznacza to, że niektóre psy mogą interpretować przytulanie nie jako czułość, ale jako dominację.

To dlatego pies, nawet jeśli czuje się zirytowany, toleruje te zachowania, których nie odbiera w ten sam sposób, jeśli jest to jego pan lub osoba obca. Dlatego należy zachęcać dzieci, aby nie głaskały nieufnych psów, gdyż nie wiadomo, jak zareagują.

Czytaj więcej
Wideo, otworzyła zamknięty worek na śmieci i musiała wezwać pomoc

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.