Strona główna » Zwierzęta » Oto 5 powodów, dla których twój pies podąża za tobą do łazienki

Oto 5 powodów, dla których twój pies podąża za tobą do łazienki

Kiedy pies dostosowuje się do swojego środowiska, ma tendencję do zmiany zachowania. Obejmuje to również podążanie za tobą do łazienki! Oczywiście, większość właścicieli nie ma z tym problemu. Niemniej jednak zawsze ważne jest, aby znać przyczyny takiego stanu rzeczy. Skup się.

Taka jest natura psa!

Już na wstępie należy zaznaczyć, że kły są zainteresowane wszystkim, co dzieje się wokół nich. Ciekawość jest dla psów tym, czym płacz dla niemowląt! Zwłaszcza, że jeśli zobaczy cię wejdzie do toaletybędzie myślał, że też może tam wejść.

Z drugiej strony, toalety to. idealny plac zabaw dla psa. Odkrywa nowe zapachy i świeższą atmosferę niż w innych pomieszczeniach. Jest więc całkiem normalne, że chce tam iść, gdy tylko zobaczy swojego pana.

Przed udomowieniem pies zwykł m.in. żyć w stadzie. Swój styl życia bierze od wilków, które zawsze żyją i polują w stadach. Stąd trudno mu się pozbyć tego specyficznego charakteru.

Będąc jego panem, uważa cię potem za przywódcę swojej watahy. Czuje się swobodnie przy tobie i chce Ci to pokazać. Stąd też fakt, że bez względu na wszystko pozostaje u Twojego boku. W każdym razie, nie ma się czym przejmować.

Zachowanie nabyte instynktownie!

Oprócz naturalnych instynktów istnieją również inne, które uzyskuje się z czasem. Między innymi pies ma ostrą skłonność do. nadmiernego chronienia swojego właściciela. Jak zawsze wynika to z dobrych intencji. Zresztą nie na darmo nazywa się go najlepszym przyjacielem człowieka.

Pies ma wysoko rozwinięty refleks. Gdy tylko wyczuje niebezpieczeństwo, interweniuje z prędkością błyskawicy. I aby chronić swojego pana, nie waha się pokonać wszystkie przeszkodySzczególnie w wąskich miejscach. W rezultacie chce być blisko ciebie, gdy idziesz do toalety.

Oprócz tego dość ognistego temperamentu, pies może być również bardzo przytulny. W rzeczywistości chce on m.in. bawić się z tobą w każdej chwili. Można nawet powiedzieć, że jest to jedna z jego ulubionych chwil. Chce być przy Tobie przez cały czas, nawet w toalecie!

W innych przypadkach to psie zachowanie może być m.in. związane z traumą. We Francji nierzadko można zobaczyć psa porzuconego przez swoich poprzednich właścicieli. Tym samym nie chce on ponownie doświadczyć czegoś takiego.

Co zrobić, gdy psu daleko do dorosłości?

Dorosłość psa w przypadku niektórych ras jest dość trudna do określenia. Jeśli nie przyjrzysz się uważnie, możesz przeoczyć fakt, że jest on jeszcze szczeniakiem. Jego naturalne instynkty wspomniane powyżej są bardzo wysokie. Chce zbadać każdy zakamarek Twojego domu, w tym toaletę.

Może to być jednak z korzyścią dla Ciebie. W tym wieku, on jest łatwy do wytrenowania , tak aby już nie chodził za Tobą. Wystarczy, że podejmiesz odpowiednie kroki. W razie potrzeby zasięgnij porady specjalisty.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.