Strona główna » Zwierzęta » Oto 5 korzyści zdrowotnych oleju rybnego dla twojego kota

Oto 5 korzyści zdrowotnych oleju rybnego dla twojego kota

Organizm kota nie potrafi produkować niektórych kwasów tłuszczowych. Są one jednak niezbędne dla jego rozwoju. Na rynku jest ich wiele. Tym razem jednak skupimy się na oleju rybnym. Te pokarmy mają wiele zalet i oto szczegóły!

Uważaj na tłuszcze, które podajesz swojemu kotu!

To, że dobry tłuszcz jest dla kotów niezbędny, jest niezaprzeczalne! Nie należy jednak przesadzać z jego ilością. Według naszych ekspertów, niewielka ilość dziennie może załatwić sprawę. Trzeba powiedzieć, że oleje zawierają również inne, dość niebezpieczne tłuszcze.

Zwłaszcza, że koci żołądek nie ma takiej wydajności jak ludzki. Kot z pewnością nie odmówi porządnej dawki tłuszczu. Wręcz przeciwnie, będzie jej szukał, gdy nikogo nie będzie w domu. Do właściciela należy. kontrolować jego konsumpcję.

Czytaj więcej
Profilaktyka stomatologiczna u psów i kotów: czy istnieje ryzyko?

Olej rybi jest dość trudny w obróbce. Musi być przechowywany w szczelnym pudełku, aby nie mógł się utlenić. Z drugiej strony, to stawia go poza zasięgiem kotki. Tym samym nie może ich skonsumować, gdy nikt nie patrzy.

Dobre tłuszcze są dostępne w wielu rybach. Pomiędzy łososiem, anchois, sardynkami czy makrelą wybór jest dość szeroki. Ale teraz nadszedł czas, aby przejść do. poważnych rzeczyczyli o korzyściach płynących z olejów rybnych.
Oto 5 korzyści zdrowotnych z oleju rybnego dla Twojego kotaŹródło: Capture Instagram

Olej rybi przynosi efekty już od najmłodszych lat!

Każdy z nas podawał olej rybny kociakowi. Zapewnia on wiele korzyści dla rozwoju psychicznego kota. Jednocześnie matka również bardzo tego potrzebuje, zwłaszcza jeśli chcesz, aby jeszcze się rozmnażała.

Omega 3 jest jednym z dobrych tłuszczów uzyskanych z oleju rybnego. W rzeczywistości ten składnik jest niezbędny do zwiększenia układu odpornościowego. Ponadto jest dobrym źródłem energii, Omega 3 mogą zapobiegać wielu chorobom, takim jak nowotwory czy zaburzenia układu krążenia.

Czytaj więcej
Czy twój kot jest w podeszłym wieku? Oto 5 najlepszych wskazówek, aby pomóc mu spać

Jeden z powracających problemów dotyczących kota polega na wykorzystaniu jego nerek. Rzeczywiście, przewlekła niewydolność nerek występuje bardzo często. A odpowiednie leczenie może być dość kosztowne! Na szczęście oleje rybne mogą temu zapobiec.

Zdrowa, jedwabista sierść u kota niekoniecznie jest czymś naturalnym! Przede wszystkim należy o niego dbać i zachęcać go do częstej pielęgnacji. Aby mu pomóc, kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju rybnym nadają skórze więcej blasku, jednocześnie chroniąc ją przed schorzeniami skóry.

Układ kostny kota ulega głębokiej poprawie!

Przypadki m.in. reumatyzm reumatyzm występuje bardzo często u kotów. Ta choroba, która występuje w stawach i kościach, przysparza właścicielowi wiele problemów. Na szczęście olej rybi i jego składniki mogą szybko wyleczyć tego typu schorzenie.

Olej rybny działa w dwóch głównych obszarach, a mianowicie w chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu stawów. Pomaga on przeciwdziałać starzeniu się układu chrzęstnego. Na domiar złego posiada również m.in. właściwości przeciwzapalne. Krótko mówiąc, ma wszystko, czego kot mógłby potrzebować!

Czytaj dalej
Oto 8 najrzadszych ras psów na świecie, są piękne!

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzenie naszego Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.