Strona główna » Zwierzęta » Oto 20 najlepszych cytatów przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami

Oto 20 najlepszych cytatów przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami

Okrucieństwo wobec zwierząt zwierząt jest niestety jednym z poważnych problemów, przed jakimi stoi świat, ponieważ coraz więcej tych żywych istot jest źle traktowanych przez pozbawionych skrupułów ludzi; ale co jest naprawdę niepokojącejest to, że robią to sami właściciele.

Ten problem można zaobserwować na ulicachW ogrodach zoologicznych, domach, cyrkach, a nawet w różnych ekosystemach, które nie należą już do zamieszkujących je istot żywych.

Dlatego przedstawiamy tutaj niektóre zniektóre z najlepszych cytatów na temat znęcania się nad zwierzętami które zachęcają nas do zmieniania świata na lepsze. Zapraszamy do dzielenia się nimi z przyjaciółmi i rodziną.

Najbardziej inspirujące cytaty o znęcaniu się nad zwierzętami:

Podziel się te cytaty o znęcaniu się nad zwierzętami jest sposobem na podniesienie świadomości na temat praw zwierząt, ponieważ wiele z nich podkreśla piękno tych żywych istot i pomaga nam zastanowić się nad tą kwestią.

1. Każdy gatunek jest arcydziełem, stworzenie wykonane z (Edward O. Wilson). Wszystkie żywe istoty są doskonałym tworem.

2. Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywiste niż fakt, że bestie są obdarzone rozumem i myślał jak człowiek. Argumenty w tej sprawie są tak oczywiste, że nigdy nie umkną najbardziej głupim i ignorantom (David Hume). Zwierzęta również rozumują i czują.

Źródło : Capture Instagram

3. Zwierzęta nie nienawidzą, a my mamy być od nich lepsi (Elvis Presley). Zwierzęta mają nas wiele do nauczenia.

4. Kiedy patrzysz w oczy uratowane zwierzęnie można się nie zakochać (Paul Shaffer). Uratowane zwierzę to całkowicie wdzięczna istota.

5. Ale jaka przyjemność może kulturalny człowiek, by zobaczyć bestię przebity włócznią myśliwską? (Marcus Tullius Cicero). Polowanie na zwierzę jest aktem absolutnego zła.

6. Miłość do wszystkich istot żywych jest najszlachetniejszym przymiotem człowieka (Karol Darwin). Człowiek jest szlachetny, gdy nauczy się doceniać życie zwierzęcia.

7. Mercy to zawsze to samo uczucieNiezależnie od tego, czy czujesz to do zwierzęcia, do człowieka czy do muchy (Lew Tołstoj). Współczucie jest zawsze potrzebne.

8. Gdy człowiek zmiłuje się nad wszystkimi żywymi istotami, tylko wtedy będzie szlachetny (Budda). Dopóki człowiek będzie okrutny wobec zwierząt, nigdy nie będzie mógł być naprawdę wielki.

9. Moim zdaniem życie jagnięcia jest nie mniej cenne niż życie człowieka (Mahatma Gandhi). Każde zwierzę zasługuje na spokojne i pełne życie.

10. Oczy zwierzęcia mają moc mówienia wielkim językiem (Martin Buber). Wygląd zwierzęcia jest tak czysty, że powinniśmy go naśladować.

11. Najlepszym przyjacielem psa jest inny pies (Anonim). Człowiek nie powinien nazywać siebie przyjacielem psa.

12. Wszystkie zwierzęta, z wyjątkiem człowieka, wiedzą, że głównym interesem życia jest cieszenie się nim: (Samuel Butler) Stworzenia są tak wyjątkowe, że wiedzą jak cieszyć się życiem.

13. Nie będzie sprawiedliwości, dopóki człowiek stoi z nożem lub pistolet i zniszczy tego, kto jest słabszy od niego (Isaac Bashevis Singer). Istoty ludzkie lubią atakować słabszych od siebie.

14. Gdy człowiek zabija tygrysa, nazywa się to sportem, gdy tygrys zabija człowieka, nazywa się to dzikością. (Anonim) Człowiek jest najbardziej irracjonalnym zwierzęciem ze wszystkich.

15. Życie to życie, czy jest to kot, pies lub człowiek. Nie ma żadnej różnicy między kotem a człowiekiem. Idea różnicy jest ludzką ideą dla dobra człowieka (Sri Aurobindo) Wszystkie żywe istoty mają prawo do życia.

16. Można ocenić prawdziwą naturę istoty człowiek poprzez sposób, w jaki traktuje swoich bliźnich. (Paul McCartney). Mężczyzna znany jest z tego, jak traktuje swoich pupili.

17. Tylko zwierzęta nie zostały wygnane z raju (Milan Kundera). Nie są to zwierzęta, lecz ludzie.

18. Nie ma zwierzęcia tak oswojonego, że gdy się je wiąże, nie ulega rozdrażnieniu (Concepción Arenal). Zwierzęta, jeśli widzą, że są w niebezpieczeństwie, starają się bronić za wszelką cenę.

19. Zwierzęta atakują, jeśli czują się zagrożone, to ich sposób na powiedzenie: zostaw mnie w spokoju.

20. Okrucieństwo to oblicze mody bez których wszyscy możemy się obejść (ulica McClanahan). W znęcaniu się nad zwierzętami nie chodzi o bycie modnym czy posiadanie tysiąca followersów na mediach społecznościowych, to akt absolutnego zła.

Ludzie mają swoją sprawiedliwość, mogą się bronić, zwierzęta nie mogą. Dajmy im głos. Bądźmy ich głosem (TEKPOLIS.FR)

To bezradne istoty, które potrzebują że walczymy dla nich.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.