Strona główna » Zwierzęta » Odważny ruch kota, aby powstrzymać kuguara przed wejściem do jego domu

Odważny ruch kota, aby powstrzymać kuguara przed wejściem do jego domu

Video: Odważny czyn kota, aby zapobiec wejściu kuguara do jego domu

Koty są historycznie znane ze swojej pracy w zakresie ochrony swojej przestrzeni przed małymi zagrożeniami, takimi jak gryzonie. Jeszcze, Kotka mieszkająca w Kalifornii przeszła na inny poziom. Walczył z pumą, która była trzykrotnie większa od niego.

Aleksandra, właściciel kotazamieściła filmik, na którym jej pupil broni domu przed pumą, która grasowała w pobliżu. „Po to ma się duże psy i nie pozwala się im uciec. To dlatego macie duże psy i nie zostawiacie kotów w Kalifornii.” wyjaśniła. Rzeczywiście, sugeruje, że idealnym rozwiązaniem jest posiadanie psa stróżującego w domu, aby chronić domowych felinów.

Według relacji Ninetyfouralexandra:

Wydarzenia miały miejsce w południowej Kalifornii, w miasteczku Julian, które geograficznie znajduje się pośród terenów zalesionych.

Wideo osiągnęło łącznie 1,7 mln polubień i ponad 20 tys. komentarzy. Użytkownicy TikTok komentowali odwagę i dzikość czarno-szarego kota. Czarny i szary kot zdołał odstraszyć dzikie zwierzę. Co więcej, nawet odjechał nim z powrotem w pewnym momencie, gdy byli oddzieleni płotem.

Na początku 40 sekundowego filmiku, żbik wpatruje się w miejsce wewnątrz domu. Wtedy kot bez obaw zdecydował się na atak. Po kilku sekundach miauczenia, właścicielka weszła za swoim pupilem, aby zobaczyć co się dzieje, co spowodowało, że puma uciekła.

„Ta puma jest piękna, ale przerażająca w tym samym czasie”, „ten film sprawi, że zaufanie do kotów domowych wzrośnie zbyt mocno”, „Postawiłbym wszystkie moje pieniądze na twojego kota”, to niektóre z komentarzy internautów.

Unikanie konfliktów z ludźmi:

Kalifornijski Departament Ryb i Dzikich Zwierząt wyjaśnia, że. puma generalnie unika każda forma interakcji międzyludzkiej. Rzeczywiście, gdy widzi człowieka w pobliżu obszarów, w których się znajduje, ma tendencję do ucieczki.

Video: Odważny ruch kota, aby powstrzymać kuguara przed wejściem do jego domuŹródło: Capture Instagram

Pomimo tych aspektów, agencja wydała szereg zaleceń dla mieszkańców Kalifornii, aby unikali wszelkiego rodzaju kontaktów z tymi kotami. Takich jak instalacja oświetlonej siatki, która uniemożliwia pumom zbliżanie się niezauważone, a także trzymanie zwierząt domowych w nocy wewnątrz domów.

Lwy górskie też. zwane pumamiwystępują w całym stanie Kalifornia. Felidy te żyją specyficznie w tym regionie Stanów Zjednoczonych ze względu na warunki środowiskowe i siedliskowe, które pozwalają im się rozwijać.

Puma:

Amerykańska agencja wyjaśniła na swojej oficjalnej stronie internetowej, że obecnie nie wiadomo, ile tych zwierząt znajduje się w regionie. Zapewniła jednak, że w ostatnich latach szacunki na kilometr kwadratowy spadły.

Amerykańska agencja wyjaśniła, że. zwierzęta te z reguły zamieszkują tereny, na których występują jelenie. Dzieje się tak dlatego, że gatunki te stanowią ich główne źródło pożywienia. Zgodnie z California Wildlife Protection Act z 1990 roku, zwierzęta te są sklasyfikowane jako „specjalnie chronione ssaki”, więc nie można ich zabrać, zranić lub zabić.

Ponadto ataki przez te zwierzęta na ludziach są rzadkie. Od 1890 roku do chwili obecnej takich incydentów było niewiele. „Statystycznie rzecz biorąc, prawdopodobieństwo, że człowiek zostanie uderzony przez piorun, jest tysiąc razy większe niż to, że zostanie zaatakowany przez pumę” – podało ministerstwo.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy aby sprawdzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.