Strona główna » Zwierzęta » Odkryj, dlaczego koty śpią z otwartymi oczami

Odkryj, dlaczego koty śpią z otwartymi oczami

Zdaniem ekspertów, kocięta mogą spać do 18 godzin na dobę, natomiast starsze koty mogą spać nawet do 20 godzin na dobę. Podczas odpoczynku niektóre koty śpią z wyciągniętym językiem, a inne z lekko otwartymi oczami.

To rodzi pytanie, dlaczego kotki śpią z otwartymi oczami. Ekspert wyjaśnia to zachowanie i dlaczego zwykle śpią po kilkanaście godzin na dobę:

Czy to normalne, że koty śpią z otwartymi oczami?

Sen kotów dzieli się zatem na dwa etapy REM (skrót od Rapid Eye Movement) i non-REM.

W pierwszym etapie występują szybkie ruchy gałek ocznych, które charakteryzują najlżejszy sen. Feliny odpoczywają efektywnie odpoczywa około 60% czasu w śnie REM. W śnie non-REM organizm wchodzi w głęboki stan spoczynku z intensywnie obniżoną aktywnością mózgu.

Aktywność neuronów nie jest poważnie ograniczona podczas snu REM. To pozwala kotu być świadomym swojego otoczenia i wyjaśnia, dlaczego koty śpią z otwartymi oczami.

Dowiedz się, dlaczego koty śpią z otwartymi oczamiŹródło : Capture Instagram

Dlaczego koty śpią z otwartymi oczami?

Jak wyjaśniono powyżej, koty śpią z otwartymi oczami, ponieważ nie osiągnęły jeszcze głębokiego snu lub snu non-REM.

Jeśli więc Twój pupil śpi czasem z jednym lub oboma oczami otwartymi, to znaczy, że śpi normalnie. Oczywiście, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skonsultować się z weterynarzem.

Dowiedz się, dlaczego koty śpią z otwartymi oczamiŹródło : Capture Instagram

Jak poprawić jakość snu kota?

Po wykluczeniu wszelkich chorób, następnym krokiem jest sprawdzenie każdej przestrzeni poprzez przez które kot przechodzi, by ustalić czy ma odpowiednią jakość życia, aby spróbować poprawić tę część swojego życia.

Oto kilka wskazówek:

  • Rozdawanie zabawek
  • Jak najlepsze wykorzystanie pionowej przestrzeni w domu
  • Stosowanie wzbogacania wizualnego
  • Używaj kojących zapachów
  • Przestrzeganie prawidłowych praktyk żywieniowych

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy aby sprawdzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.