Strona główna » Nowosci » Nadszedł czas, aby udowodnić, że jesteś matematycznym gwizdkiem. Spróbuj rozwiązać tę matematyczną zagadkę!

Nadszedł czas, aby udowodnić, że jesteś matematycznym gwizdkiem. Spróbuj rozwiązać tę matematyczną zagadkę!

Czy lubisz wyzwania ? Czy dotyczy to również liczb? Jeśli tak, to. ta enigma jest dla Ciebie. Rzeczywiście, dziś proponujemy Ci dojście do końca tego wyzwania dla zabawy, ale też po to, by sprawdzić swoje umiejętności. Teraz czas zacząć, bawcie się dobrze.

Co to jest to wyzwanie matematyczne?

Do tego wyzwania przedstawimy Wam obrazek, który pokaże m.in. piramidę z liczb. Rzeczywiście, będziesz miał, zaczynając od dołu, pierwszą linię z czterema czerwonymi prostokątami, z których każdy zawiera liczby. Następnie trzy brązowe prostokąty, znów z liczbami w środku, a po nich dwa zielone prostokąty, każdy z liczbą w środku. Na samym szczycie piramidy znajduje się niebieski prostokąt.

Legrisou.fr

Do Ciebie należy znalezienie numeru, który powinien się na nim pojawić. Zrozumiesz : Za tym wyzwaniem stoi pewna logika, a Twoją rolą jest odkrycie, jaka to logika.

Jaki jest sens podejmowania wyzwania matematycznego?

Warto wiedzieć, że wyzwania matematyczne to. doskonałe do stymulowania mózguu. Nie tylko motywują do pójścia na całość i nie poddawania się, co bardzo dobrze wpływa na wytrwałość i cierpliwość, ale także działają jak ćwiczenia i trening.

Rzeczywiście, przyjmując formę gier, wyzwania matematyczne pozwalają ćwiczyć mózg bez wywierania na niego presji. Dlatego też, próbując ukończyć wyzwanie matematyczne, będziesz pracować nad swoją logiką, a także umiejętnościami analitycznymi.

Czy znalazłeś już odpowiedź? Nadszedł czas, aby podać rozwiązanie.

Ostatnia liczba w piramidzie to 2,349 ! Gratulacje dla tych, którym udało się ją znaleźć. Matematyka i ty to dobra para.

Dla tych z Was, którzy mieli trochę kłopotów z tą zagadką, wszystko wyjaśniamy. Ponieważ było to wyzwanie matematyczne, oczywiste było, że w grę wchodziły obliczenia. Może zauważyłeś, że kiedy dodawałeś liczby w parach, wynik nigdy nie był liczbą pokazaną powyżej?

Legrisou.fr

Najważniejsza była wytrwałość, ponieważ jeśli kontynuowałeś, powinieneś zdać sobie sprawę, że każdy dodatek miał punkt wspólny. Aby zobaczyć powyższą liczbę, trzeba było dodać 22do każdego dodawania. W ten sposób, aby otrzymać ostatnią liczbę w piramidzie, należało dodać numery trójkątów i dodać 22. Teraz rozwiązanie na rysunku.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się to wyzwanie. Jeśli tak to, zapraszamy do podzielenia się nim ze znajomymi za pośrednictwem swoich portali społecznościowych.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.