Strona główna » Zwierzęta » Myślała, że znalazła psa, ale to było inne zwierzę

Myślała, że znalazła psa, ale to było inne zwierzę

Ta kobieta była zdezorientowana, gdy zobaczyła to dziwne stworzenie. Na początku myślała, że odkryła porzuconego psa. W rzeczywistości jednak był to niedźwiedź w złym stanie. Była zszokowana tym, co odkryła. Mieszkanka natychmiast poinformowała o sytuacji na portalu społecznościowym Facebook. Na szczęście akcje ratunkowe i opiekuńcze zostały wykonane natychmiast po otrzymaniu alertu. Dowiedz się więcej w kolejnych akapitach!

Ta kobieta odkryła niedźwiedzia, a nie psa!

Anonimowa osoba zamieściła na facebooku swoje dziwne odkrycie. Historia zaczęła się, gdy szła drogą w pobliżu Mount Rogers w Wirginii. To właśnie tam dokonała spotkanie tej dziwnej istoty.

Na pierwszy rzut oka osoba ta myślała, że stoi przed nią chudy, czarny pies. Rzeczywiście, była daleka od myślenia, że to niedźwiedź. Później zaalarmowała Virginia Department of Wildlife Resources.

Czytaj więcej
Myślała, że używa swojego psa do podrywania kobiet, oto co się stało

Zwierzę wymagało opieki, gdyż było bardzo słabe. Kobieta, która je znalazła, myślała początkowo, że to maltretowany pies i porzucony. Ratownicy wyjaśnili jej jednak później, że się pomyliła. Stworzenie nie było wcale psem, lecz bardzo chorym młodym niedźwiedziem.

Skomplikowana sytuacja!

Po zakończeniu akcji ratunkowej, przypominający psa niedźwiedź został przewieziony do placówki opiekuńczej. Według specjalistów z dziedziny medycyny, zwierzę cierpiało na skomplikowaną chorobę, która dotyka wiele zwierząt w okolicy.
Myślała, że znalazła psa, ale to było inne zwierzęŹródło : Capture Instagram

Tym ostatnim powiedziano, że rany i plamy na jego skórze są spowodowane świerzbem złośliwym. Choroba ta coraz częściej dotyka dziką przyrodę Wirginii. Rząd doskonale zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji.

Podobnie jak pies, dzikie zwierzęta mogą zarazić się tą chorobą. Dlatego państwo informowało o tych przypadkach niedźwiedzi w mediach. Sytuacja wymaga więc dużej czujności ze strony wszystkich obywateli kraju. Pracownicy służby zdrowia mówią, że jest to bardzo niebezpieczna i wysoce zakaźna choroba.

Czytaj więcej
8 zwierząt, które mają coś wspólnego ze swoim panem (zdjęcia)

Pies: Ta choroba stała się epidemią!

Jak donosi Washington Post urzędnicy zajmujący się dzikimi zwierzętami, ta choroba stała się epidemią.. Przyczyną tej infekcji są pasożyty. Obecnie dotyka ona jednego na dwa psy. Rozprzestrzenia się z większą częstotliwością w tym sezonie. Dotyka głównie dzikie czarne niedźwiedzie. Eksperci stwierdzili, że trudno jest kontrolować infekcję pasożytniczą.

Nie jest łatwo zneutralizować zwierzęta żyjące na wolności. Ponadto rozprzestrzenianie się choroby z jednego chorego niedźwiedzia na drugiego jest bardzo szybkie. Co więcej, naukowcom nie udało się jeszcze znaleźć konkretnego sposobu leczenia choroby. Osoby odpowiedzialne robią wszystko, aby choroba nie dotknęła innych zwierząt, takich jak psy. Podjęły one m.in. inicjatywę badawczą w celu zbadania liczby przemieszczeń zakażonych zwierząt.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzić nasz Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.