Strona główna » Zwierzęta » Mój kot miauczy w nocy, co powinienem zrobić? Oto odpowiedź ekspertów

Mój kot miauczy w nocy, co powinienem zrobić? Oto odpowiedź ekspertów

Prawda jest taka, że oglądanie miauczenia kota, na różne sposoby, jest zabawnym widokiem. Jest jednak jasne, że słyszeć ich miauczenie od czasu do czasu w ciągu dnia to nie to samo, co słyszeć je często w nocy.

Jeśli chcesz być bezpieczny, musisz najpierw wiedzieć, dlaczego twój kot miauczy a następnie co możesz zrobić, aby to powstrzymać.

Dlaczego koty miauczą?

Eksperci twierdzą, że że koty są w stanie wyemitować więcej niż 60 różnych miaukówo różnych znaczeniach, w zależności od czasu ich trwania, intensywności i intonacji. Miaucząc, nasze koty próbują zaspokoić swoje potrzeby fizyczne i emocjonalne, ale także okazać nam swoje przywiązanie.

Rzeczywiście, ich miauczenie może być dla nas sygnałem ostrzegawczym, by zwrócić na nie uwagę. Koty używają miauczenia również do komunikacji ze swoimi kociętami, które są w stanie odróżnić jej głos od głosów innych matek.

W ogóle, miauczą głośniej dla innych kotów i łagodniej dla swoich właścicieli. Jednak, ponieważ każdy kot jest inny, istnieją koty, które prawie w ogóle nie miauczą i inne, takie jak ekstrawertyczne syjamy, których zamiłowanie do wokalizacji przyniosło im reputację gadatliwych.

Źródło : Capture Instagram

Co można zrobić, aby zapobiec nocnemu miauczeniu?

Aby zapobiec nocnemu miauczeniu kota, musisz wiedzieć dokładnie co jest z nim nie tak. Obserwuj nie tylko jego miauczenie, ale także język ciała.

Twój kot może miauczeć z różnych powodów. Oto niektóre z nich najczęstszych powodów:

Ona jest w rui.

Jeśli masz niekastrowaną kotkę, może ona miauczeć, w sposób, który jest stały i szarpaniny, aby przyciągnąć uwaga otaczających go kotów.

Z drugiej strony, sąsiadujące niesterylizowane koty będą miauczeć w odpowiedzi na żądania kotek w rui. W takich przypadkach konflikt można łatwo rozwiązać poprzez kastrację kotki.

Głodny

Seria miauczenie Krótkie, miękkie miauczenie może wskazywać, że kot jest głodny. Jeśli chcesz temu zaradzić sytuacjaPamiętaj, że kolejność i regularność posiłków jest niezbędna, aby koty wyrobiły sobie nawyki ułatwiające spokojny sen.

Idealnie byłoby ustawić harmonogram aby napełnić swoje miski żywność i wody. W ten sposób kot wpadnie w rutynę pobierania pokarmu w wyznaczonych przez Ciebie godzinach, a nie w swoich niewygodnych. Mimo to dobrze jest zostawić na noc trochę jedzenia i wody, na wypadek gdyby obudziła się głodna.

Uczucie pragnienia

Rzadko zdarza się, że twój kot Kot budzi cię miauczeniem, bo jest spragniony, bo miska z wodą musi być zawsze pełna. Zdarza się jednak, że zapominamy o napełnieniu miski z wodą przed pójściem spać. Aby nie zapomnieć, dobrze jest zapisać je gdzieś jako codzienne zadanie: wlać wodę do miski kota.

Nie zapominaj, że nawilżenie jest niezbędna dla kotów, zwłaszcza w upalne dni.

Ich kuweta jest brudna

Koty są tak czyste, że odmawiają oddawania moczu lub kału w brudnej kuwecie.

Pamiętajcie o tym, bo nocJeśli nie chcesz, aby Cię budzono, wyrzuć miskę psa i poproś go o jej wyczyszczenie, abyś mógł z niej właściwie korzystać. Jeśli nie chcesz być obudzony, rzuć po prostu zajrzyj do ich kuwety przed pójściem spać. Jeśli jest bez skazy, słodkich snów!

Empatia u ludzi i kotów

Na koniec chcielibyśmy podkreślić znaczenie zwracać uwagę na miauczenie i język ciała naszych kotów.

To jest to, co nazywamy empatiaTa sama empatia, którą mają koty, gdy wyczuwają stan umysłu ludzieTon, głośność i intensywność naszego głosu.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.