Strona główna » Zwierzęta » Mity i prawdy o psach i kotach!

Mity i prawdy o psach i kotach!

Psy i koty od dawna były wybierane przez ludzi, aby wypełnić ich samotność. Dlatego też zaczęły powstawać legendy o tych zwierzętach domowych. W tym wydaniu odkryjesz najczęstsze mity na temat tych zwierzaków!

Silna więź między psami i kotami a ludźmi!

Od wieków ludzie zdawali sobie sprawę z wartości zwierząt domowych w ich życiu. A jednymi z najbardziej ukochanych są psy i koty. Ta starożytna więź wypełniona jest opowieścią o odwadze, towarzystwie i uczuciu. Rzeczywiście, te dwa zwierzęta domowe zawsze zajmowały szczególne miejsce dla ludzi. Udało im się budować silne relacje z rodziną, która je adoptowała.

W efekcie, ten ekstremalny stan które im oferujemy, sprawia, że wierzymy w różne rzeczy na ich temat. Ludzie wymyślali nawet historie o nich. Niektóre z tych historii są prawdziwe, inne w ogóle nie są prawdziwe. Z pewnością to, w co kazano nam wierzyć na ich temat, nie jest prawdą. Ale jakie są najczęstsze legendy o psach i kotach, w które nigdy nie należy wierzyć?

Źródło : Capture Instagram

Najczęstsze opowieści o kotach!

Często słyszymy opowieści o psach i kotach. Ale dla kotów, legenda o tym, jak oni stanąć na nogi kiedy spadają, jest fałszywe. Z pewnością staną w pozycji pionowej, z tym że upadek spowoduje u nich fizyczne uszkodzenia. Również ich zwyczaj wypluwania kul włosowych nie jest tak normalny. Są one wręcz patologiczne, więc jeśli tak się stanie, należy zabrać kociaka do weterynarza.

Źródło : Capture Instagram

Bądź świadomy, że domowe koty nie nie jeść myszy ani mleka . W rzeczywistości są to przyczyny ich zaburzeń trawiennych. Mit, że kociaki są niekontrolowane, również jest fałszywy. Wręcz przeciwnie, można je bardzo dobrze oswoić. Różnica między psami a kotami polega na tym, że jedne wymagają dużo uwagi, podczas gdy drugie są bardziej niezależne.

Psy i koty: dlaczego nie powinieneś wierzyć mitom o kłach!

Mówi się, że ślina psów leczy rany. Tyle, że to tylko alegorie, bo w rzeczywistości ich ślina jest właśnie przyczyną infekcji. Ich usta zawierają wiele zarazków, więc pozwolenie im na lizanie twoich ran byłoby niebezpieczne. Często słyszymy też, że psy i koty mają inny stosunek szczęki. Kłapouchy utyka, gdy walczy, z tym że w rzeczywistości nie chcą po prostu zrezygnować z walki.

Źródło : Capture Instagram

Historie, które rok życia psa jest równy siedmiu latom życia człowieka jest bardzo powszechne. To mogłoby być możliwe, tyle że jest dość przesadzone. Psy i koty nie potrafią rozróżniać kolorów i widzą tylko czerń i biel. Tak jest w przypadku felinów, ale nie kłów, bo w prawdzie potrafią je wyraźnie rozróżnić. Mit, że pieski uwielbiają jeść kości jest fałszywy, robią to, bo po prostu nie mają co jeść.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.