Strona główna » Nowosci » Math Puzzle: Sprawdź swoje IQ z tym wyzwaniem, przesuwając tylko 2 mecze, aby rozwiązać równanie

Math Puzzle: Sprawdź swoje IQ z tym wyzwaniem, przesuwając tylko 2 mecze, aby rozwiązać równanie

Dla fanów matematyki, którzy uwielbiają zagadki liniowe, jest to miejsce.

Testy IQ nie tylko sprawdzają inteligencję i umiejętność obserwacji. Aby je rozwiązać, będziesz musiał również użyć swojej logiki.

Tak jest właśnie w przypadku zagadki, którą dziś zaproponujemy. Chodzi o rozwiązywanie równania stworzonego specjalnie dla ludzi kochających matematykę. Tym razem wymagana jest kreatywność, gdyż test jest dość skomplikowany. Do Ciebie należy rozwiązanie tego równania: 6+7=6!

© Grudna

 

Jakie są zasady rozwiązywania tego testu IQ?

Wystarczy, że spojrzysz na to fałszywe równanie i spróbujesz je rozwiązać, przesuwając tylko dwie zapałki. To równanie musi być wykonane w ciągu 10 sekund. Dlatego trzeba będzie być szybkim i skupionym. Odłóż na bok rozpraszacze, by nie przeszkadzały Ci w pracy i byś miał największe szanse na sukces.

Rozwiązanie: Oto dwie zapałki, które należało przesunąć, aby rozwiązać równanie

W przeciwieństwie do testów, w których trzeba przenieść tylko jeden mecz, ten jest nieco trudniejszy, ponieważ w grę wchodzą dwa mecze.

Trzeba więc będzie wykazać się większą kreatywnością. Jeśli się zastanowisz, to zamień liczbę 6 na 9, 7 na 1 i ostatnie 6 na 8, aby dać 9-1=8. Spójrz na poniższy obrazek, aby zobaczyć wynik w formie ilustracji. Czerwone strzałki wskazują ruchy zapałek.

© Grudna

 

Czy Ty również znalazłeś właściwą odpowiedź?

© Grudna

 

Jeśli znalazłeś właściwą odpowiedź

Fakt, że udało Ci się znaleźć właściwą odpowiedź w mniej niż 10 sekund świadczy o tym, że masz kreatywny umysł. Jest to ważny wskaźnik inteligencji danej osoby.

Jesteś również w stanie pracować pod presją, ze względu na szybkość, z jaką rozwiązałeś problem. Inne puzzle o tej samej tematyce również są dostępne na naszej stronie, jeśli chcesz sprawdzić swoje możliwości. Możesz od razu zająć się tymi najtrudniejszymi.

Gdybyś nie mógł rozwiązać równania

Nie szkodzi, jeśli nie odniosłeś sukcesu. Wręcz przeciwnie, ta porażka powinna być motywacją, która pomoże Ci nie znaleźć się ponownie w tej samej sytuacji.

Przede wszystkim jednak ważne jest uznanie własnych błędów. Może być tak, że nie było wystarczająco dużo czasu. Może być też tak, że niepowodzenie wynikało z braku koncentracji lub treningu.

 

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.