Strona główna » Nowosci » Math Puzzle: Sprawdź swoje IQ rozwiązując tę operację w mniej niż 15 sekund!

Math Puzzle: Sprawdź swoje IQ rozwiązując tę operację w mniej niż 15 sekund!

Ta nowa łamigłówka matematyczna sprawdza twoje umiejętności matematyczne.

Dzisiejszy test oparty jest na szachach. Szachy to jedna z najpopularniejszych na świecie gier rozwijających umiejętności intelektualne. Czy wiesz, że najdłuższa partia szachów trwała 20 godzin i zajęła 269 ruchów? Rekord, który został ustanowiony w 1989 roku i do dziś nie został nigdy przekroczony. Mając do dyspozycji pionki tej układanki, będziesz musiał pobić kolejny rekord: znalezienia odpowiedzi na obliczenia w czasie krótszym niż 15 sekund.

Jak wykonać ten test?

W tej matematycznej łamigłówce wystarczy, że na podstawie wyników operacji stwierdzisz, jaka liczba odpowiada każdemu licznikowi.

Ilustracja zawiera cztery wyraźne kawałki szachowe: pionek, rycerz, królowa i gawron. I każdy z nich reprezentuje określoną liczbę. Aby poznać wartość pionka, jest to bardzo proste, operacja jest wyróżniona wraz z wynikiem. Są to podstawowe operacje i nie musisz robić nic skomplikowanego. Twoim zadaniem jest znalezienie wartości każdego licznika. Jeśli masz właściwe odpowiedzi, powinieneś dojść do dokładnej sumy dla ostatniej operacji.

© Grudna

 

Jak rozwiązać to działanie matematyczne?

Ten test jest na poziomie średnio zaawansowanym. Znalezienie odpowiedzi może być łatwe, o ile znasz podstawową matematykę.

Ten test wystawi na próbę twoje umiejętności dedukcji. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać pokazane obliczenia i oszacować, ile wart jest każdy kawałek. Pamiętaj, że pierwsze kilka operacji może wydawać się proste, ale jeśli nie uzyskasz prawidłowych odpowiedzi, kolejne operacje będą błędne. Czy będziesz wystarczająco sprytny, aby znaleźć wartości każdego kawałka?

Rozwiązania tego testu

Jeśli znalazłeś wynik 40 dla ostatniego rzędu, wygrałeś. Oto jak uzyskać ten wynik:

© Grudna

 

Dla pierwszego rzędu, kawałek jest wart 4. Jeśli to rozbijemy, otrzymamy: 4 + (2 x 4) = 12

W drugim rzędzie, gawron jest wart 2, rycerz jest wart 9, a królowa jest warta 11. Po rozłożeniu mamy: 2 + (9 + 4) – 11 = 4

W trzecim rzędzie dodajemy uzyskane już wartości: 2 + (2 + 4) = 8

Dla czwartego wiersza, również (9 + 2) + 4 = 15

I dla ostatniej operacji, która jest najtrudniejsza: (11 + 11) + (4 + 9 + 4) x 2 – (2 x 2 x 2) = 40

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.