Strona główna » Nowosci » Math Challenge: Masz 22 sekundy, aby udowodnić, że jesteś geniuszem w tym teście IQ!

Math Challenge: Masz 22 sekundy, aby udowodnić, że jesteś geniuszem w tym teście IQ!

Testy IQ to zabawne i bardzo stymulujące wyzwania intelektualne, które pozwalają przez kilka chwil zmierzyć swoje zdolności poznawcze. Dziś rzucamy wyzwanie Twoim umiejętnościom rozumowania i logiki matematycznej. Jak dobrze sobie radzisz?

Test IQ: „Jaka jest wartość ostatniego równania?”

Na poniższym obrazku masz rozwiązane 3 równania i jedno równanie, które jeszcze musisz rozwiązać. Kiedy przyjrzysz się bliżej, możesz zauważyć, że wyniki pierwszych trzech równań nie są logiczne, jeśli pójdziesz za podstawowymi zasadami obliczeń, w tym przypadku dodawania: 8 + 4 = 212, 9 + 3 = 312 i 8 + 2 = 410.

Oznacza to, że do ustalenia tych równań użyto zupełnie innej logiki matematycznej. Zatem, abyś mógł znaleźć odpowiedź na ostatnie równanie 5 + 1 = ? musisz zidentyfikować tę logikę obliczeń.

© Grudna

 

Masz 22 sekundy na znalezienie tej logiki i rozwiązanie ostatniego równania.

Czy jesteś gotowy? Przygotuj się!

Test IQ: prawidłowa odpowiedź

Niewiele osób, które podjęły to matematyczne wyzwanie, odniosło sukces. Trudno się skupić, gdy wiesz, że limit czasu jest tak krótki, zwłaszcza że wyzwanie matematyczne jest już trudne. Jak Ci poszło? Czy limit czasowy był dla Ciebie wystarczający?

Znajdź rozwiązanie tej zagadki poniżej. Następnie porównaj je ze swoją odpowiedzią.

Rozwiązanie

Prawidłowa odpowiedź to 56. Aby dojść do tej wartości, musiałeś użyć tego wzoru:

A + B = (A / B) & (A + B)

Masz wtedy :

  • 8 + 4 = (8 / 4) & (8 + 4) = 212
  • 9 + 3 = (9 / 3)& (9 + 3) = 312
  • 8 + 2 = (8 / 2) & (8 + 2) = 410

Na koniec otrzymujemy ostatnie równanie do rozwiązania:

  • 5 + 1 = (5 / 1) & (5 + 1) = 56.
© Grudna

 

Czy udzieliłeś prawidłowej odpowiedzi? Dobra robota!!! To pewne, że masz duże zdolności do sprawnego i szybkiego rozwiązywania problemów! Rzeczywiście jesteś matematycznym geniuszem!

Jeśli nie udało Ci się, to nic nie szkodzi. Ale powinieneś wiedzieć, że wykonanie tego matematycznego wyzwania pomogło Ci choć trochę poprawić swoje umiejętności analitycznego, krytycznego i kreatywnego myślenia. Mamy nadzieję, że Twój umysł został pobudzony przez ten test!

Jeśli podobało Ci się wykonanie tego testu IQ, zapraszamy do podzielenia się nim z przyjaciółmi i rodziną! Zaproś ich również do odwiedzenia naszej strony po inne testy matematyczne tego typu!

Related post

Isidora Lettiere
Napisane przez : Isidora Lettiere