Strona główna » Nowosci » Matematyczna łamigłówka dla bystrzaków. Czy uda Ci się sprostać temu mózgowemu wyzwaniu?

Matematyczna łamigłówka dla bystrzaków. Czy uda Ci się sprostać temu mózgowemu wyzwaniu?

Oto test IQ, który pokaże Ci, jak bardzo jesteś inteligentny!

Puzzle online i zagadki wizualne coraz częściej stają się wyznacznikiem do udowodnienia swojej inteligencji. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż te wyzwania dla mózgu są niekiedy tak skomplikowane, że tylko najmądrzejszym i najbardziej spostrzegawczym osobom udaje się je rozwiązać.

Tak jest w przypadku matematycznej zagadki, którą dziś proponujemy. Czy jesteś w stanie ją wykonać?

Test wizualny: „Jaka jest wartość ostatniego wzoru?

Ta matematyczna zagadka nie jest tak łatwa, jak się wydaje. W rzeczywistości powinieneś wiedzieć, że 40% populacji Japonii nie udało się rozwiązać jej na czas. Aby odnieść sukces, powinieneś skoncentrować się tak bardzo, jak to możliwe, aby wydobyć z siebie to, co najlepsze w tym skomplikowanym wyzwaniu.

Na poniższym rysunku widać trzy figury utworzone z prostych linii, które się spotykają. Każdy wzór ma wartość: 9 i 1 dla pierwszych dwóch. Do Ciebie należy znalezienie wartości ostatniej figury.

© Grudna

 

Masz 30 sekund na odgadnięcie, które rozumowanie doprowadzi Cię do tej wartości i udzielenie prawidłowej odpowiedzi! Czy potrafisz to zrobić? Tak ? W takim razie bierz się do pracy!

Kliknij na „next” poniżej, aby zobaczyć rozwiązanie

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.