Strona główna » Zwierzęta » Kotka 5 razy przebiega przez płonący garaż i ratuje swoje 5 kociąt

Kotka 5 razy przebiega przez płonący garaż i ratuje swoje 5 kociąt

Jako rodzice wiemy, że zrobilibyśmy wszystko, aby chronić nasze dzieci, stawiamy ich bezpieczeństwo nawet przed naszym własnym bezpieczeństwem i samopoczuciem. Tak jak ta kotka ze swoimi kociętami.

Dzielny kot wracała do budynku nawet pięć razy, by ratować swoje dzieci, a po doprowadzeniu ich w bezpieczne miejsce dotykała ich nosów, by upewnić się, że są bezpieczne.

Kot, który miał na imię Scarlett, upadła po swoim heroicznym wysiłku. Jej uszy i łapy spłonęły, a oczy zamknęły się od uderzenia ognia.

Brooklyńska Straż Pożarna byli w stanie ugasić pożar i zapewnić Scarlett i jej dzieciom pomoc medyczną, której potrzebowali. Niestety, jedno z jej dzieci nie przeżyło.

Źródło: Capture Instagram
Adoptowany przez rodzinę w Brooklynie

Jej historia przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie i była nawet tematem kilku książek napisanych na jej temat, m.in. „Scarlett ratuje swoją rodzinę i „Najdzielniejszy kot”.

Kotka Scarlett została adoptowana przez rodzina z Brooklynu i żyła 12 szczęśliwych i kochających lat aż do śmierci w 2008 roku.

Źródło: Capture Instagram
Jak ratować zwierzęta domowe z pożaru

Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii (AVMA) wydała oświadczenie, w którym szczegółowo opisano zagrożenia dla zwierząt domowych i hodowlanych w przypadku pożaru oraz środki ostrożności, jakie należy podjąć w celu zapewnienia im dobrostanu.

Dla zwierząt domowychLekarze weterynarii AVMA zalecają, aby na czas pożaru trzymać je w pomieszczeniach z maksymalnie zamkniętymi oknami oraz przygotować zestaw ewakuacyjny, w którym znajdzie się sucha i puszkowana karma, zapas wody, apteczka z lekami, dokumenty tożsamości i inne niezbędne materiały.

Środki zapewniające zdrowie innych zwierząt

W odniesieniu do zwierząt gospodarskich, Eksperci radzą, że dobre utrzymanie stajni i pól może zmniejszyć ryzyko pożaru. Obejmuje to zapewnienie, że konstrukcje takie jak stajnie są stabilne i że nie ma tam krzaków lub innej roślinności, która może rozprzestrzeniać ogień.

Jeśli ogień mimo wszystko zbliży się do okolic gospodarstwa, weterynarze zalecają ograniczyć narażenie zwierząt na pył, zapewnić im dużą ilość świeżej wody oraz przygotować zestaw ewakuacyjny, podobny do zestawu przeznaczonego dla zwierząt domowych, ale dostosowany do potrzeb każdego gatunku zwierząt, np. wykorzystanie przyczepy do szybkiej ewakuacji.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.