Strona główna » Zwierzęta » Jeśli jesteś mężczyzną i szukasz flirtu w Internecie, nie umieszczaj zdjęcia swojego kota, oto dlaczego

Jeśli jesteś mężczyzną i szukasz flirtu w Internecie, nie umieszczaj zdjęcia swojego kota, oto dlaczego

Jeśli jesteś mężczyzną i szukasz flirtu w internecie, nie umieszczaj zdjęcia swojego kota, oto dlaczego

Eksperyment z udziałem ponad 700 kobiet w wieku od 18 do 24 lat ujawnił, że wolą one mężczyzn, którzy nie mają zdjęcia kota na swoim profilu.

Internetowe aplikacje randkowe stały się jednym z najbardziej popularnych sposobów na poznanie nowych ludzi. Aby odnieść sukces, ważne jest, aby profil osobisty był jak najbardziej atrakcyjny. Niewątpliwie jednak to zdjęcie w dłuższej perspektywie generuje mniej lub więcej kontaktów. Badanie naukowe ujawniło jednak właśnie fakt, który do tej pory pozostawał niezauważony.

Według badań, mężczyźni, którzy wrzucają na te aplikacje zdjęcie ze swoim kotem, mają mniejsze szanse na randkę. Naukowcy pokazali zdjęcia dwóch mężczyzn samych lub pozujących z kotem. I wyniki były jednoznaczne: kiedy pokazali swojego kota, otrzymali mniej kontaktów.

Czytaj więcej
Człowiek strzela do 2 kotów, bo nie dawały mu spać

Autorzy wyjaśniają, że. „mężczyźni, którzy mają koty, wydają się mniej męscy, bardziej neurotyczni, przyjemni i otwarci. Ale też mniej pożądani na randkach”.

Jeśli jesteś mężczyzną szukającym flirtu online, nie umieszczaj zdjęcia swojego kota, oto dlaczegoŹródło: Capture Instagram
Radykalna zmiana

Dwaj mężczyźni, którzy posłużyli za przykłady, pozowali samotnie i z kotem. Kiedy kobiety zobaczyły zdjęcie jednego z nich w pojedynkę, 38% badanych stwierdziło, że prawdopodobnie umówiłoby się z nim na randkę. Natomiast 37% stwierdziło, że rozważyłoby poważny związek. Jednak, gdy pokazano zdjęcie tego samego mężczyzny z kotem, powyższe liczby spadają do 33% w każdym przypadku. Podczas gdy odsetek kobiet, które twierdzą, że nie chciałyby spotkać się z mężczyzną na zdjęciu, wzrasta z 9% do 14%.

Naukowcy zauważają, że kobiety w badaniu kojarzyły koty z mniejszą męskością u mężczyzn.

W przypadku drugiego kandydata, pozytywne opinie były podobne niezależnie od tego, czy pojawił się sam, czy z kotem. Jednak gdy chodziło o negatywną ocenę ewentualnej randki, zdjęcie z kotem otrzymało większe poparcie. I tak, podczas gdy 40% kobiet nie rozważyłoby spotkania z mężczyzną, gdyby zobaczyły go samego na zdjęciu. Ten odsetek wzrasta do 45%, gdy widzą jego zdjęcie ze zwierzakiem.

Czytaj więcej
Czy bardziej lubisz koty czy psy? Twoje preferencje mówią wiele o tobie

Autorzy badania uważają, że „amerykańska kultura wyróżniła mężczyzn posiadających koty jako mniej męskich. Może to tworzyć kulturową preferencję dla właścicieli psów, którzy są bardziej kojarzeni z heteroseksualnością. Kobiety preferują zatem mężczyzn z „dobrymi genami”. Również ci ostatni są często określani przez bardziej męskie cechy. Widać, że obecność kota zmniejsza to postrzeganie (męskości).

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.