Strona główna » Zwierzęta » Jej kot zaczął się dziwnie zachowywać, werdykt weterynarza był nieoczekiwany

Jej kot zaczął się dziwnie zachowywać, werdykt weterynarza był nieoczekiwany

Jej kot zaczął się dziwnie zachowywać, werdykt weterynarza jest nieoczekiwany

Zachowanie jej kota zmieniło się. Jego pupil wykazywał oznaki dyskomfortu, które nie wydawały się ustępować z czasem. Niepokój był tak duży, że właścicielka szukała doraźnej pomocy weterynaryjnej, a diagnoza okazała się odkrywcza.

Młody mężczyzna postanowił więc zabrać swojego kota do weterynarza , ponieważ zaczynał się on dziwnie zachowywać. Był zaskoczony, gdy dowiedział się, że nie cierpi na poważną chorobę. W istocie, to on był problemem!

Harry Jones ma 25 lat, mieszka w Wielkiej Brytanii i pracuje w dziale komunikacji pewnej firmy. Dzieli mieszkanie z kolegą, a także mieszka ze swoim dziewięciomiesięcznym kotem.

Czytaj więcej
Przygarnia bezpańskiego kota mimo zaleceń, policja puka do jego drzwi

Zmiana zachowania

OstatnioJej kot zaczął często oddawać mocz wewnątrz mieszkania. Ale też ciągle drapać drzwi wejściowe i intensywnie miauczeć. Dodatkowo podarł na strzępy książkę, którą czytał.

„Sytuacja doszła do głosu dwa tygodnie temu, gdy nasikał na moje łóżko, a potem na podłogę. Potem powiedział mi, że ma problem. Byłem zrozpaczony, myślałem, że ma infekcję lub coś” – powiedział lokalnym mediom.

Zaalarmowany stanem swojego pupila, szybko umówił się na wizytę w ośrodku zdrowia. Po dotarciu na miejsce, weterynarz poddał go ogólnemu badaniu. „Potwierdził, że kot był fizycznie doskonały”, wspomina młody człowiek.

Jego kot zaczął się dziwnie zachowywać, pomyślał o najgorszym, pojechał na pogotowie, a problem był z nimŹródło: Capture Instagram
Co było nie tak ze zwierzakiem?

Ale w takim razie co było nie tak ze zwierzakiem? To samo pytanie wciąż odtwarzało się w głowie Jonesa. Na szczęście weterynarz znalazł kluczowe pytanie: „Zapytał mnie, czy zmieniłem ostatnio coś w naszej codziennej rutynie” – wspomina.

Czytaj więcej
5 zapachów, których psy nie mogą znieść, a których możesz używać w domu

Brytyjczyk odpowiedział, że cierpi na chorobę bębenkową i że dochodził do siebie po operacji, jednocześnie pracując w domu. Okres odpoczynku w domu zbiegł się z początkiem nietypowego zachowania Helen.

„Weterynarz powiedział mi, że mój kot po prostu chciał trochę osobistej przestrzeni teraz, gdy jestem w domu przez cały dzień. Fizycznie jest w porządku, ale trochę się mną znudził, powiedział Harry Jones.
Jego kot zaczął się dziwnie zachowywać, pomyślał o najgorszym, pojechał na pogotowie i problem był z nimŹródło : Capture Instagram

Bardzo się martwiłam, bo nigdy wcześniej nie zrobił czegoś takiego. I ma tylko około dziewięciu miesięcy. Ma tendencję do bycia dość przytulnym i lubi spać w moim łóżku ze mną itp”, powiedział.

Więc pan Jones kupił kilka zabawek dla kota, aby zapewnić mu rozrywkę. Teraz daje mu więcej przestrzeni. Dodatkowo ma również nadzieję, że zwierzę poczuje się lepiej, gdy wróci do pracy. Ma to na celu przywrócenie dobrych relacji.

Do przeczytania
Porzucony w wieku 7 lat z rozdzierającego serca powodu, ten kot walczy o znalezienie rodziny

Jego kot zaczął się dziwnie zachowywać, pomyślał o najgorszym, pojechał na pogotowie i problem okazał się jego własnymŹródło: Capture Instagram
Rutyna kota

Lekarz weterynarii Jess Welburn omówił problemy, z jakimi mogą borykać się te koty w przypadku nagłej zmiany rutyny.

„Kiedy koty są zestresowane, ich mózg uwalnia sygnał, który mówi pęcherzowi, aby się zapalił. Cierpią wtedy na coś, co nazywa się idiopatycznym zapaleniem pęcherza, co powoduje, że oddają mocz w całym domu. Zjawisko to jest bardzo powszechne, gdy rutyna kota jest zakłócona. Na przykład, gdy właściciele przeprowadzają się do domu, kupują nowe meble lub urządzają przyjęcie.

„Ponieważ Harry Jones nagle spędzał cały swój czas na terytorium kota, zdenerwowało to zwierzę. Sprawy powinny wkrótce wrócić do normy, gdy tylko wróci do pracy” – dodał.

Jeśli chcecie przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Czytaj dalej
Kot nie chce wyjść ze zlewu, jego właścicielka dzwoni na policję i dowiaduje się dlaczego!

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.