Strona główna » Zwierzęta » Jakie są koty chimeryczne? Dowiedz się więcej o tych dwulicowych kotach

Jakie są koty chimeryczne? Dowiedz się więcej o tych dwulicowych kotach

Jakie są koty chimeryczne? Dowiedz się więcej o tych dwulicowych kotach

W mitologii greckiej Chimera była wielogłowym potworem, który pluł ogniem ze swojej paszczy. Istnieje kot o tym samym imieniu, ale z naukowym wyjaśnieniem jego ciekawej twarzy.

Kot chimera to kot, który rozpoczął życie jako para. Jego komórki mają dwa rodzaje DNA: Dochodzi do niego, gdy dwa różne zarodki łączą się we wczesnym stadium rozwoju.

4 niesamowite fakty o kotach chimerycznych

1) Mają dwa kolory sierści

Do typowych cech należą, obejmują posiadanie dwóch różnych kolorów sierści: na przykład jedna połowa ciała może być czarna, a druga pomarańczowa. Może to być również reprezentowane przez kolorowe plamy na ich sierści. Jednak niektóre chimery felinów mogą wydawać się całkiem normalne na powierzchni.

Jakie są koty chimeryczne? Dowiedz się więcej o tych dwulicowych kotachŹródło: Capture Instagram
2) Nie zawsze można je zidentyfikować gołym okiem.

Ten warunek nie zawsze może być można zidentyfikować gołym okiem. Niektóre koty mogą mieć nietypowe umaszczenie, ale jedynym sposobem na stwierdzenie, że jest to chimera, jest badanie DNA. Naukowcy mogliby wtedy pobrać próbki z każdej strony kota i porównać ich DNA. Chimera może wystąpić w każdym typie rasy kotów.

3) Istnieją inne koty podobne do kotów chimerycznych.

Są inne koty które mają dwa różne kolory sierści, na przykład koty calico. Z jednej strony, koty chimeryczne mają dwa zestawy DNA z dwóch eróżne mbryony które się połączyły. Z kolei Calicos mają mutację genetyczną, która powoduje, że ich sierść ma kilka kolorów.

Jakie są koty chimeryczne? Dowiedz się więcej o tych dwulicowych kotachŹródło: Capture Instagram
4) Są to koty o zwykłych zdolnościach.

Wielu ludzi uważa, że ten kot ma inteligencję lub ponadprzeciętne zdolności. Nie ma jednak naukowych dowodów na to, że zwierzęta te są bardziej inteligentne lub żyją dłużej niż inne rodzaje kotowatych.

Kot chimera jest zwierzęciem który posiada cechy dwóch lub więcej gatunków. Jest on mieszaniną komórek pochodzących z różnych gatunków i posiada cechy obu osobników, od których pochodzi genetycznie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.