Strona główna » Zwierzęta » Jak wykryć i zapobiegać zerwaniu więzadła krzyżowego u psa?

Jak wykryć i zapobiegać zerwaniu więzadła krzyżowego u psa?

Oto jak wykryć i zapobiec zerwaniu więzadła krzyżowego u psa

Właściciele psów często mają trudności z wykryciem zerwania więzadła krzyżowego u swojego zwierzaka. Jednak ten stan jest bardzo powszechny. Dotyczy głównie tylnych kończyn u psów. Co więcej, trudno jest ją leczyć, gdy jest już opóźniona. Oprócz psów dotyka również inne zwierzęta. W tym wydaniu pomożemy Ci go wykryć, ale także zapobiec ryzyku jego pojawienia się!

Pies: Znaczenie więzadeł krzyżowych!

Prawdopodobnie słyszeliśmy już o więzadłach krzyżowych, nie zdając sobie sprawy z ich znaczenia u psów. Na początek ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje kilka ich rodzajów. Na przykład istnieje więzadło krzyżowe przednie.

Więzadło krzyżowe przednie lub ACL i kolano psa są połączone. Jego rola jest kluczowa dla stabilności stawu. To dzięki ACL piszczel psa nie przesuwa się do przodu, gdy pies opiera się na łapie.

Czytaj więcej
Bezpański pies przyciąga uwagę na parkingu, kobieta w końcu dowiaduje się dlaczego!

Oto jak wykrywać i zapobiegać zerwaniu więzadła krzyżowego u psaŹródło : Capture Instagram

Następnie znajduje się drugie więzadło kolana o nazwie krzyżowe tylne. Znane również jako PCL, jego rolą jest zapobieganie cofaniu się kości piszczelowej, gdy pies jest podparty. Innymi słowy, nazwa zależy od położenia więzadła.

Teraz, gdy znasz już różne rodzaje więzadeł krzyżowych i ich role, właściwe jest wykrywanie urazów, które mogą wystąpić.

Oto jak wykryć zerwanie więzadła krzyżowego u psa!

Dość trudno jest zauważyć, że pies cierpi na zerwanie więzadła krzyżowego. zerwane więzadła krzyżowe. Wynika to z faktu, że zależy to od charakteru patologii.

W przypadku częściowego pęknięcia pies zacznie postępujące utykanie. Można to zauważyć tylko wtedy, gdy choroba jest w zaawansowanym stadium. To pęknięcie jest najbardziej zauważalne po wysiłku fizycznym lub po odpoczynku po intensywnym wysiłku.

Czytaj więcej
Oto dlaczego nie powinieneś traktować swojego psa jak dziecka, to najgorsza rzecz!

Jeśli jest to całkowite złamanie, pies nagle utyka. Może również nie być w stanie postawić łapy na ziemi. Gdy tylko zauważysz te objawy, zabierz swoją kulę włosową do weterynarza. Opóźnienia w leczeniu mogą prowadzić doPoczątek choroby zwyrodnieniowej stawów.

Oto jak wykryć zerwanie więzadła krzyżowego u psa i jak temu zapobiecŹródło : Capture Instagram

Przyczyny rozstania!

Istnieje kilka przyczyn zerwania więzadeł. Zerwania urazowe zwykle dotykają psy sportowe. Psy pasterskie i myśliwskie często potrzebują dużego wsparcia podczas treningu. Jednak zły upadek może również spowodować, że pies będzie cierpiał na tę chorobę.

Zerwania Przewlekłe i postępujące częściowe pęknięcia polegają na stopniowym pogarszaniu się stanu więzadeł. Zerwanie następuje powoli i powoduje stan zapalny stawu. Patologia rozwija się zatem stopniowo i może ostatecznie doprowadzić do całkowitego zerwania więzadła psa. Dokładny czynnik wyjaśniający to pogorszenie nie istnieje, ponieważ odpowiedzialne może być wszystko, co osłabia stawy. Patologia ta często dotyka labradory, cane corso, bouviery i berneńskie psy pasterskie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy odwiedzenie naszej strony internetowej Kategoria Zwierzęta.

Do poczytania
Goryl nie chce zostawić opiekuna w spokoju, a gdy dowiaduje się dlaczego, załamuje się

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.