Strona główna » Zwierzęta » Jak rozpoznać, że psa boli ucho?

Jak rozpoznać, że psa boli ucho?

Ból ucha u psów jest znacznie częstszy niż mogłoby się wydawać. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś zwrócić na to uwagi, aby uniknąć innych problemów. Jeśli zauważysz, że uszy twojego zwierzęcia Jeśli pupila bolą uszy, najlepiej zabrać go do lekarza.
Psy z zapaleniem ucha – Przyczyny i domowe sposoby leczenia

Czy twój pies kręci głową i pachnie bardziej niż zwykle? Mogą to być objawy różnych zaburzeń. Zazwyczaj jednak świadczą one o bólu ucha u psa spowodowanym infekcją. Dlatego tak ważne jest, aby zabrać psa do do swojego weterynarza.

W tym artykule pokażemy Ci kilka domowych sposobów na ból ucha.

Oto jak stwierdzić, czy twój pies ma ból ucha?Źródło : Capture Instagram
Przyczyny i objawy zapalenia ucha u psów

Jeśli psa boli ucho, to najczęściej jest to spowodowane działaniem drożdży, grzybów lub bakterii. Twój zwierzak będzie miał niektóre z tych objawów:

  • Częste potrząsanie głową
  • Nadmierne drapanie uszu
  • Nieprzyjemny zapach z ucha
  • Spuchnięte i zaczerwienione okolice ucha
  • Uszkodzenie słuchu
  • Łuszczące się lub skorupiaste zmiany wokół ucha
  • Oznaki bólu
  • Zmiana w zachowaniu

Jeśli Twojego psa bolą uszy, co powinieneś zrobić?

Jeśli wykryjesz, że ucho Twojego psa boli, ważne jest, aby jak najszybciej zabrać go do weterynarza. Ale w międzyczasie, oto co możesz zrobić, aby złagodzić ból. Przede wszystkim, nigdy nie dawaj swojemu psu leki bez recepty od swojego weterynarza.

Niektóre domowe sposoby na ból ucha u psów

Jeśli ból ucha jest spowodowany infekcją, co jest najczęstsze, i nie możesz zabrać swojego przyjaciela do weterynarza, możesz spróbować niektórych z tych środków zaradczych.

Olejek z drzewa herbacianego jest dobry lekarstwo na każdą infekcję. Jeśli nie ma ran na uszach, najlepiej stosować dwie lub trzy krople dziennie. Jeśli jednak są rany, najlepiej zmieszać olejek z drzewa herbacianego z olejkiem ze słodkich migdałów i nałożyć 5 kropli.

Oto jak stwierdzić, czy twój pies ma ból ucha?Źródło : Capture Instagram

Ciepłe okłady Gorące okłady: przyłożenie ciepła do danego miejsca powoduje rozszerzenie naczyń. Dzięki temu szybko zmniejsza się stan zapalny i ból. Namocz bawełniany ręcznik w gorącej wodzie i wykręć go. Następnie przyciśnij go delikatnie do ucha i stosuj okłady kilka razy dziennie.

Aloe vera Sok z tej rośliny pomaga na. chronić kanał słuchowy. Dzięki temu jego miejscowe zastosowanie zmniejszy obrzęk i ból.

Domowy środek antyseptyczny Domowy środek antyseptyczny: Inną opcją jest stworzenie domowego środka antyseptycznego. W tym celu zmieszaj nadtlenek wodoru, wodę i ocet jabłkowy. Następnie namoczyć watę i oczyścić uszy. Należy pamiętać, że najważniejsze jest, aby płyn nie dostał się do ucha. Może to spowodować znacznie większy ból. Należy więc używać go bardzo ostrożnie.

W każdym przypadku najlepiej, aby wszelkie objawy bólu ucha u psa były analizowane przez lekarza weterynarii i odpowiednio leczone.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.