Strona główna » Zwierzęta » Jak niebezpieczne jest jedzenie karaluchów przez kota? Oto, co mówią eksperci

Jak niebezpieczne jest jedzenie karaluchów przez kota? Oto, co mówią eksperci

© Jak niebezpieczne jest jedzenie karaluchów przez kota? Oto, co mówią eksperci

Koty to zwierzęta o wyjątkowych osobowościach. Są niezależne, terytorialne i samotne, ale potrafią też być czułe i zabawne w stosunku do swoich właścicieli.

Są również drapieżnikami z natury. Mają naturalny instynkt do ścigania, polowania i zjadania małych ofiar, takich jak owady. Na przykład podczas eksploracji mogą jeść karaluchy.

Owady te przyciągają ich uwagę, ponieważ wydzielają słodki zapach lub smak, który może przyciągać koty. Co więcej, nie są one łatwe do znalezienia, co stymuluje instynkt łowiecki.

Czytaj więcej
Wideo: Mężczyzna uderza kobietę za to, że nie trzyma psa na smyczy

JednakNależy jednak zachować ostrożność, pozwalając kotom jeść te bezkręgowce. Karaluchy mogą przenosić bakterie i inne szkodliwe mikroorganizmy.

Objawy i skutki zjedzenia karalucha przez kota

Kilka objawów może się pojawić, zwłaszcza jeśli owad zawierał truciznę.

Wymioty
Biegunka
Dyskomfort trawienny
Intensywny ból brzucha
Podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej i przewodu pokarmowego.
Zadławienie.

Jak niebezpieczne jest jedzenie karaluchów przez kota? Oto, co mówią eksperciŹródło : Capture Instagram
Co powinienem zrobić, jeśli mój kot zjadł karalucha?

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy tylko pojawią się objawy, jest zabranie kota do weterynarza w celu leczenia. Ponadto należy zapobiegać jedzeniu karaluchów przez kota, ważne jest, aby utrzymywać dom w czystości i wolny od resztek jedzenia – używać środków owadobójczych bezpiecznych dla kotów. I wreszcie, jeśli to możliwe, trzymaj koty w domu, aby uniemożliwić im wychodzenie na zewnątrz w poszukiwaniu owadów.

Aby przeczytać
Załamuje się, gdy cudem odnajduje swojego psa zagubionego 6 lat temu, ale był już z innym właścicielem

Jak niebezpieczne jest jedzenie karaluchów przez kota? Oto, co mówią eksperciŹródło : Capture Instagram
Co koty robią z karaluchami

Kociaki Najmłodsze kocięta nie wahają się bawić karaluchami. Gonią je, gonią i próbują złapać łapkami. Niektóre koty lubią te chwile wyzwań bardziej niż inne. Niektóre z nich zjedzą karalucha, a inne nie. Ale wszystkie utrzymują grę tak długo, jak to możliwe, ponieważ lubią popisywać się swoimi umiejętnościami łowieckimi.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy odwiedzenie kategorii Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.