Strona główna » Zwierzęta » jak go wykryć i pomóc naszemu czworonożnemu przyjacielowi

jak go wykryć i pomóc naszemu czworonożnemu przyjacielowi

Lęk u psów: jak go wykryć i pomóc swojemu czworonożnemu przyjacielowi

Czasami możemy odczuwać niepokój, a nawet rozwijać problemy ze zdrowiem psychicznym z powodu nadmiernego stresu w niektórych sytuacjach. Ale psy mogą również cierpieć z powodu nadmiernego niepokoju lub pobudzenia. Także, lęk u psów ma trzy wspólne przyczyny: 1) strach, 2) separacja i 3) starzenie się.

Rzeczywiście, głośne dźwięki mogą oczywiście wywołać strach i niepokój. Ale także nieznane osoby lub zwierzęta.

Ponadto psy cierpią z powodu lęku separacyjnego , gdy są pozostawione same lub oddzielone od swojej rodziny. Może to prowadzić do problemów behawioralnych, takich jak oddawanie moczu lub defekacja w domu. Nawet niszczenie mebli.

Z kolei lęk związany z wiekiem często dotyczy. starszych psów. Jest on zwykle związany z zespołem zaburzeń funkcji poznawczych. Stan ten zazwyczaj upośledza pamięć, uczenie się i percepcję zwierzęcia. Tym samym często wywołuje skutki podobne do tych, które występują w chorobie Alzheimera.

Objawy lękowe u psów

Lęk można zdefiniować jako przewidywanie rzeczywistego lub wyobrażonego niebezpieczeństwa. Niektóre oznaki lęku u psów to:

  • Ślinienie się.
  • Gasping
  • Depresja.
  • Nadmierne szczekanie.
  • Niecierpliwość.
  • Powtarzające się lub kompulsywne zachowania.

Pies i lęk: jak go wykryć i pomóc naszemu czworonożnemu przyjacielowiŹródło : Capture Instagram
Kilka strategii leczenia lęku u psów

Główne zalecenie do leczenia tego problemu u psów jest rozmowa z lekarzem weterynarii. Twój lekarz weterynarii będzie mógł najpierw pomóc ci zidentyfikować, co powoduje, że twój zwierzak staje się niespokojny. Następnie, on lub ona może dać ci opcje uspokojenia swojego zwierzaka. To rzeczywiście ważne, aby uzyskać profesjonalną diagnozę. Ważne jest, aby uzyskać profesjonalną diagnozę, aby określić, czy jest to sporadyczny problem, czy też staje się on regularnym zjawiskiem.

Poprzez edukację można zmniejszyć negatywną reakcję psa na określony czynnik. Na przykład, przyczyna lęku psa może być wprowadzana powoli, najlepiej w małych dawkach. Wielokrotna i stopniowa ekspozycja może skutecznie przyzwyczaić pupila do źródła jego stresu. Pozwoli to na stopniowe zatrzymanie m.in. negatywnych objawów.

Na przykład, strach niektórych psów przed głośnymi dźwiękami można zmniejszyć poprzez stopniowe przyzwyczajanie ich do dźwięków kojarzonych z tymi hałasami, odtwarzanie ich z małą głośnością i obserwowanie ich reakcji.

Jeśli twój zwierzak spędza większość czasu zamknięty i samotny, jednym z najlepszych sposobów, aby mu pomóc jest, aby spędzał więcej czasu na zabawie. To zalecenie jest szczególnie ważne dla psów, które potrzebują więcej ruchu, takich jak owczarki niemieckie i Golden Retrievery.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić nasz Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.