Strona główna » Zwierzęta » Ile dni kot może zostać sam w domu?

Ile dni kot może zostać sam w domu?

W Hiszpanii kot jest drugim najczęściej wybieranym zwierzęciem domowym (pies jest na pierwszym miejscu). Choć posiadanie kotów jest bardzo powszechne, to wiele o nich nie wiemy. Na przykład, każdy kot może mieć relację przywiązania różne z jego mistrzowie. Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: ile dni można zostawić kota samego? Tutaj próbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Na ile dni można zostawić kota samego w domu?

Jak podano wyżej, kot może zostać sam przez około 2 dni. Jednak nawet jeśli jest to zwierzę samodzielne, nie należy go zbyt długo zostawiać samego. Tak naprawdę powinniśmy rozważyć konsultację z członkiem rodziny lub specjalistą na temat możliwości pozostawienia go pod czyjąś opieką. Zdecydowanie nie jest wskazane pozostawianie kota samego na dłużej niż jeden dzień.

Pozostawienie kota samego na dłużej niż dwa dni wiąże się z pewnym ryzykiem. Przede wszystkim nie może pić wody. Możesz spróbować umieścić w domu kilka misek z wodą, a także kilka misek z jedzeniem. Możesz również spróbować dozownika wody, jeśli jesteś pewien, że kot wie, jak z niego korzystać.

Źródło: Instagram

Również, jeśli kuweta jest już bardzo brudna, przestaną go używać. Dlatego zostaw kilka pudełek w różnych miejscach, aby zawsze miały czystą kuwetę i mogły się odpowiednio ulżyć. Należy również pamiętać, że jeśli kot lubi bawić się w chowanego, to może się niechcący zamknąć.

Dlatego tak ważna jest wizyta kogoś, kto upewni się, że wszystko jest w porządku. Osoba, która odwiedza powinien grać z nim przez jakiś czas, aby zmniejszyć wszelkie lęki separacyjne, których może doświadczać.

Wiek kota ma wpływ na to, jak długo możesz być poza domem

Po pierwsze, młode koty powinny być wychowywane w taki sposób, aby nie rozwijały zależności od swoich ludzi.

Po drugie, dorosłe koty które już tej samotności doświadczyły, to te, które najlepiej radzą sobie z nieobecnością swoich właścicieli przez kilka dni.

W końcu to starsze koty który będzie miał największe trudności z tym, że ludzi nie będzie w domu. W rzeczywistości prawdopodobnie będą potrzebować dwóch wizyt dziennie, a nawet kogoś, kto będzie z nimi stale przebywał podczas Twojej nieobecności.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta domowe.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.