Strona główna » Zwierzęta » Dziecko szympansa znalezione w pudełku, jego oczy błyszczą, gdy zdaje sobie sprawę, że w końcu zostanie uratowane

Dziecko szympansa znalezione w pudełku, jego oczy błyszczą, gdy zdaje sobie sprawę, że w końcu zostanie uratowane

Video: Dziecko szympansa znalezione w pudełku, jego oczy błyszczą, gdy uświadamia sobie, że w końcu zostanie uratowany

Szympans trzymał w rękach mały koc, przytulając go i nie puszczając. Zdjęcia poruszyły wielu miłośników miłośnicy zwierząt na świecie i nietrudno zrozumieć dlaczego.

Przedstawiciele Liberii Szympans Ratownictwo i ochrona oraz organ ds. rozwoju leśnictwa (FDA) znalazły szympans. Tak naprawdę znaleziono go w sklepie w Kakata w Liberii.

Władze i pracownicy dobrostan zwierząt skontaktowano się z nimi. Kiedy przybyli na miejsce i zobaczyli dwa małe oczy szympansabyli bardzo poruszeni.

Wszystko, czego chciał mały szympans, to trochę miłości. I to właśnie miał teraz dostać.

Stwierdzili oni małe zwierzątko ukryte w pudełku w sklepie.

Zamieścili też filmik z akcji ratunkowej, na którym widać, jak dobrze jak szczęśliwy jest szympans kiedy przybyli jego ratownicy. Jego oczy błyszczą, gdy uświadamia sobie, że wreszcie zostanie uratowany.

Szympansa nazwano „Szansa”, aby zobrazować, że to stworzenie ma nową szansę na życie.

„Dziękuję wszystkim za kolejna udana akcja ratunkowa. Chance jest teraz z powrotem w LCRP i śpi. Ogólnie rzecz biorąc, jest w porządku” – napisała organizacja.

Szympans został następnie przeniesiony do parku, który – jak podaje BBC – jest pierwszym i jedynym w kraju sanktuarium dla szympansy sieroty.

Źródło : Capture Instagram

Szympans wydaje się mieć dobrze.

Według Jenny Desmond, założycielki LCRP, potwierdzono śmierć matki dziecka szympansa. Pracownicy socjalni opiekują się teraz dzieckiem w sanktuarium.

Na pytanie, czy Chance będzie mógł wrócić na wolność, Jenny odpowiada:

– Powrót do stanu dzikiego, zwany reintrodukcją, jest procesem długim i złożonym i, jakkolwiek byśmy o nim nie marzyli, nie jest ani łatwy, ani pewny. Jest nadzieja na reintrodukcję szympansów w Liberii, ponieważ szympansy występują w sposób naturalny i nadal istnieją duże obszary leśne. Reintrodukcja obejmuje wiele czynników i kilka grup i ekspertów, aby ocenić i określić, czy jest to wykonalne, Jenny powiedział The Dodo.

Pragniemy to dziecko szympansa wszystkiego najlepszego na razie!

Zapraszamy do podzielenia się tą historią jako hołdem dla ludzi, którzy pomagają zwierzęta.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zapraszamy do polecam aby odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.