Strona główna » Zwierzęta » Dowiedz się, jak czyścić kuwetę w kilka minut

Dowiedz się, jak czyścić kuwetę w kilka minut

Z tych powodów dziś proponujemy Ci proste i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie utrzymać przestrzeń Twojego kota w idealnym stanie.

Czy można czyścić kuwetę wybielaczem?

Odpowiedź brzmi: tak, ale trzeba być bardzo ostrożnym podczas wykonywania tego zabiegu. Pamiętaj, aby stosować umiarkowaną ilość, aby nie wpływać na zmysł węchu Twojego kota..

Co ciekawe, koty mają na ogół delikatniejszy i bardziej wrażliwy zmysł węchu niż inne zwierzęta. Według niektórych ekspertów w tej dziedzinie mogą one nawet wyłapywać lekko kwaśne lub gorzkie aromaty.

Jak wyczyścić kocią kuwetę za pomocą wybielacza?

Pierwszym i najważniejszym krokiem, który należy wykonać za każdym razem, gdy sprzątamy kocią kuwetę, jest wyposażenie się w grube rękawice i maskę ochronną. Ma to na celu ochronę siebie.

Jeśli czyścisz za pomocą wybielacza, możesz również chcieć nosić ochronne okulary, ponieważ wybielacz często generuje opary, które mogą być przenikliwe i szkodliwe dla zdrowia.

Jakie kroki należy wykonać, aby wyczyścić kocią kuwetę za pomocą wybielacza?

Istnieje dziewięć kroków do czyszczenia kociej kuwety. Weź ołówek i papier, abyś mógł zapisać każdy krok.

Najpierw opróżnij zużytą ściółkę do worka na śmieci. Rozlane płyny sprzątać łopatą i szczotką.

Następnie zeskrobać łopatą suchy piasek z pojemnika.

Rozsypany materiał należy zamieść do worka. Przed umieszczeniem worka w skipach należy go solidnie zamknąć.

Dowiedz się, jak czyścić kuwetę w kilka minutŹródło : Capture Instagram

Do opłukania wanny należy użyć ciepłej wody i łagodnego, bezzapachowego mydła. Upewnij się, że czyścisz wnętrze i zewnątrz. Nie zaleca się stosowania wybielacza bezpośrednio w kuwecie, ponieważ mogą tam zalegać resztki moczu zawierające amoniak.

Użyj czystej gąbki do dezynfekcji kuwety.

Następnie dokładnie spłukać, aby upewnić się, że mydło i wybielacz zostały usunięte.

Na koniec pozostaw tacę do wyschnięcia. Można wysuszyć na powietrzu lub użyć ręczników papierowych. Przed dodaniem świeżego żwirku należy upewnić się, że kuweta jest całkowicie sucha. W przeciwnym razie czysty piasek zamoknie i przyklei się do pudełka.

Ten krok jest opcjonalny. Kuweta może być dezodorowana po jej umyciu i wysuszeniu.. Przed dodaniem ściółki należy umieścić w kuwecie łyżeczkę lub dwie sody oczyszczonej. Brykiety z węgla drzewnego i filtry to dwie inne opcje dezodorantów.

Napełnij kuwetę i odstaw ją na swoje miejsce.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, my polecać cię zapoznać się z naszym kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.