Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego twój kot często na ciebie patrzy? Oto odpowiedź

Dlaczego twój kot często na ciebie patrzy? Oto odpowiedź

Życie z kotem może być równie piękne, co niepokojące. A feliny mają reputację enigmatycznych i trudniejszych do odczytania niż ich psi towarzysze. Możemy więc zadać sobie pytanie, co nasz kot chce nam powiedzieć, kiedy mruczy i patrzy na nas swoimi wielkimi oczami. Możemy więc pomyśleć, że wysyła nam wiadomość, której nie potrafimy zrozumieć. A może za tymi kocimi oczami kryje się coś innego.

Co mówią koty, gdy na nas patrzą

To nie jest wyjątkowe dla naszych kotów. Rzeczywiście, u większości zwierząt spojrzenie oznacza oznakę zbliżającej się agresji, wyzwanie. Sposób na powiedzenie: nie boję się ciebie. Z drugiej strony, komunikat ten może być również skutecznym sposobem na uniknięcie walki. Jeśli jeden z dwóch kotów wycofuje się i opuszcza głowę, aby uniknąć kontaktu wzrokowego z drugim, jest to jego własny sposób na obniżenie napięcia. I w ten sposób uniknąć walki, która wydawała się nieuchronna.

Z drugiej strony, jeśli żaden z kotów nie odwróci głowy, aby przerwać ten bezpośredni kontakt wzrokowy, może rozpocząć się walka kotów. Może się to zdarzyć również w Twoim domu, gdy dwa koty mieszkające w domu walczą lub nie dogadują się.

Dlaczego mój kot często na mnie patrzy?Źródło : Capture Instagram

Ale uwaga. Podobnie nie jest, gdy nasze koty na nas patrzą. Istnieje bowiem wiele powodów, dla których feliny na nas patrzą i nie wszystkie wiążą się ze strachem lub czujnością!

Twój kot patrzy na ciebie: czy to już czas na mój obiad?

Nasze feliny obserwują nas, przede wszystkim, aby zebrać informacje. Rzeczywiście, koty spędzają dużo czasu obserwując swoich mistrzów, studiując nasze ruchy, nasze harmonogramy i nasze rutyny … które w końcu uczą się z zadziwiającą precyzją!

Nasze koty doskonale wiedzą, kiedy zbliżamy się do szafki, w której trzymane są ich ulubione kawałki tuńczyka. A wiele kotów podąża za nami nawet do łazienki. A to dlatego, że. wiedzą, że będziemy bezpieczni i gotowi, aby dać im uściski i uwagę podczas tych minut w toalecie!

Te kocie spojrzenia służą więc przede wszystkim do poznawania swoich właścicieli. I do zbierania informacji, które pozwalają im wiedzieć, jakimi są ludźmi. będzie naszym kolejnym ruchem.

Mój kot cię obserwuje, czy chce się pobawić?

Alternatywnie, twój kot może patrzeć na ciebie, ponieważ po prostu chce się bawić! Gapienie się i zerkanie jest wrodzonym zachowaniem u kotów, częścią ich naturalnej sekwencji drapieżniczej (i zabawowej). Dodatkowo możemy zauważyć, że. źrenice naszego pupila rozszerzają się, a on daje nam klasyczną pozycję, w której przygotowuje się do obijania ich zabawki.

Dlaczego mój kot bardzo się na mnie patrzy?Źródło : Capture Instagram

Nie przeoczmy więc tego komunikatu od kotów: nasi przyjaciele mówią nam, że potrzebują więcej czasu na zabawę z nami, a także na dodanie do naszej rutyny zabaw gry interaktywne do naszej rutyny!

A jeśli twój kot patrzy na ciebie: mówi „kocham cię”.

W końcu koty patrzą nam w oczy z czystej miłości. Więc to nieodparte kocie spojrzenie może być sposobem na powiedzenie „kocham cię”, w ich języku. Już powiedzieliśmy ci w sekcji kotów: koty mrugają powoli, gdy są spokojne, szczęśliwe i pewne siebie. W rzeczywistości, to miękkie kocie spojrzenie, nawet po którym następuje okazjonalne mrugnięcie, jest sposób na powiedzenie nam, jak bardzo nas kochają, na swój koci sposób!

Dlatego nigdy nie próbuj przywrócić mu wyglądu:. „wojny spojrzeńTe mają być zabawą, a są jedną z czterech rzeczy, które Twój kot chciałby, żebyś przestał robić. Zamiast tego staraj się patrzeć łagodnie i bardzo delikatnie mrugać. Jeszcze lepiej, obróć nieco głowę na bok, gdy to robisz.

Takie zachowanie oznacza pewność siebie, w języku kotów. Zamiast więc być czujnym i uważnym, jesteśmy zrelaksowani. Nasi towarzysze to zauważą, a my pomożemy im poczuć się jeszcze bardziej zrelaksowanymi i szczęśliwymi w naszym otoczeniu!

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.