Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego psy boją się grzmotów i burz?

Dlaczego psy boją się grzmotów i burz?

Strach przed grzmotami i burzami Wiele psów boi się burz i grzmotów ma swoją specyficzną nazwę w naukach weterynaryjnych. Jest to tak zwana brontofobia. Termin, który odnosi się również do ludzi, którzy na nią cierpią. Według szpitala weterynaryjnego Garbí w Barcelonie, od 15 do 30% psów ma irracjonalny lęk przed burzami.

Wynik ten uzyskano na podstawie badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Pensylwanii w USA.
W niektórych przypadkach, poziom lęku osiągnął przez niektóre psy mogą być niebezpieczne dla nich samych. Co więcej, w skrajnych sytuacjach mogą nawet stać się agresywne wobec najbliższego otoczenia.

Według raportu National Geographic, psy odczuwają spadek ciśnienia barometrycznego , który poprzedza burzę. Ponadto, ciemność nieba, wiatr i dźwięk grzmotu wywołują u psów reakcje strachu.

Wykrywają zmiany ciśnienia powietrza

Wrażenie ładunku statycznego, który Wrażenie ładunku statycznego, którego doświadczają i mogą doświadczać psy, powoduje, że. Niektórzy specjaliści tłumaczą, że aktywuje to ich neurologiczne receptory strachu.

Duże i długowłose psy łatwo gromadzą elektryczność statyczną. Ludzie również odczuwają to podczas noszenia ubrań lub otwierania drzwi samochodu.

Z drugiej strony, jeśli mamy do czynienia z. psem, który jest już nerwowy podczas burzyU psów, które już teraz boją się głośnych dźwięków, łagodny dyskomfort może przerodzić się w fobię, którą może pogłębić dotknięcie nosem metalowego przedmiotu. Dla psów, które już boją się głośnych dźwięków, łagodny dyskomfort może eskalować do fobii.

Dlaczego psy boją się grzmotów i burzy?Źródło : Capture Instagram
Wysoko rozwinięta umiejętność:

Psie nosy z łatwością „wyczuwają” zmiany w otoczeniu w miarę zbliżania się burzy. Niektóre psy to. tak przestraszone nawet odległym grzmotem, prawie niezauważalnym dla ludzkiego ucha.

Do tego trzeba dodać, że istnieją dowody wskazujące na pewne predyspozycje genetyczne u zwierząt rozwinąć fobię hałasu. Występuje to u Border Collies i owczarków australijskich.

Jak możemy Ci pomóc?

W czasie kryzysu strachu, w czasie burzy,… psy szukają miejsc gdzie mogą się ukryć i ochronić przed porażeniem prądem. Na przykład w łazience, w wannie lub za toaletą.

Ciekawostką jest, że łazienka jest miejscem, w którym większość psów decyduje się ukryć w obliczu burzy lub ekstremalnego hałasu fajerwerków. Ponadto wiele stron internetowych sugeruje zakup kurtki antystatycznej dla psa. uspokojenie psa.

Inną techniką, która może im pomóc, co nie oznacza, że lęk zostanie zlikwidowany, jest przetarcie ich antystatycznym środkiem czyszczącym. Albo nałożenie wygodnych płaszczy, które dają im poczucie komfortu. poczucie ochrony.

Co jest niewskazane

Czy nie należy pozwalać zwierzęciu schronić się w miejscu, które samo wybierze. Rzeczywiście, może to nawet zwiększyć jego poczucie strachu i bezbronności, wyzwalając poziom stresu.

W każdym razie, umów się na wizytę u swojego weterynarza. Twój weterynarz pomoże Twojemu psu poradzić sobie z jego lękami. Szczególnie w miejscach, gdzie burze są znacznie częstsze. W najbardziej ekstremalnych przypadkach będzie on. przepisze leki leki przeciwlękowe.

Najważniejsze jest, abyśmy zaszczepili spokój ducha. Rzeczywiście, jeśli dodamy niepokój, wszystko staje się gorsze dla naszego zwierzęcia. Dlatego nigdy nie wolno nam go karać za to, że jest zdenerwowany. Unikaj też zbytniego głaskania go, bo to nauczy go, że jego strach może być przyjemny. Dlatego ważne jest, aby być spokojnym i zachowywać się normalnie.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzić nasz Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.