Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego pies zawsze siada na nogach? Eksperci odpowiadają

Dlaczego pies zawsze siada na nogach? Eksperci odpowiadają

Dlaczego Twój pies zawsze siada na Twoich nogach? Eksperci odpowiadają

Wiele psich zachowań, takich jak znakowanie, może czasami wydawać się trudne do zrozumienia. Również fakt, że pies siada na nogach, może mieć różne znaczenie.

To ciekawe nawyk jest wspólny dla wielu psów, zarówno dużych, jak i małych. Ale czy jest to dowód miłości, proste poszukiwanie komfortu. A może jest to demonstracja dominacji wobec swojego pana?

Jest bardzo ważne poznanie przyczyn takiego zachowania i wykrycie, co tak naprawdę dzieje się z Twoim pupilem. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twój pies siada na Twoich nogach, to masz szansę się tego dowiedzieć.

Czytaj dalej
Dlaczego mój pies grzebał w śmieciach? Wskazówki, jak tego uniknąć

Co to znaczy, że pies siada ci na nogach?

Powszechnie obserwuje się, że nasze psy siadają na naszych nogach, gdy leżymy na kanapie. Podobnie jak w przypadku naszej nieobecności, często siadają na naszych butach.

W rzeczywistości nie ma konkretnej przyczyny, której moglibyśmy przypisać ten fakt. Język ciała psów jest zróżnicowana i złożona. Ten sam gest może mieć kilka znaczeń w zależności od kontekstu i charakteru danej osoby.

Istnieje zatem kilka teorii aby wyjaśnić tę ciekawość. Dlatego inne aspekty zachowania psa będą musiały zostać przeanalizowane w celu ustalenia, czym jest nawyk i czy należy go skorygować. Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych przyczyn.

Wyrażanie wsparcia

Psy potrafią wyczuwać nasze emocje. Chociaż nie mówią naszym językiem, rozumieją nasz język niewerbalny, taki jak spojrzenia, gesty i mimika. Dlatego starają się dać nam miłość i pocieszenie, gdy zauważą, że jesteśmy smutni lub przygnębieni.

Czytaj więcej
Czy koty mogą mieć zespół Downa? Wszystko o tej chorobie

Lęk separacyjny

Kiedy wraca do domu i bardzo tęskni za swoim panem, pies znajduje pocieszenie u twoich stóp. Musi być w stałym kontakcie ze swoim panem i będzie podążał za tobą wszędzie, nieustannie domagając się twojej uwagi.

Poczucie bezpieczeństwa

U psów niepewnych i lękliwych, szczenięta lub psy Nowo adoptowane szczenięta i psy czują się pewnie będąc tuż obok swoich właścicieli, na ich nogach lub w ich ramionach. Często czują się tak bezpiecznie i komfortowo, że śpią na nogach właściciela.

Inną, mniej problematyczną przyczyną może być to, że pies szuka komfortu, który odczuwał śpiąc obok swojego rodzeństwa. Szczenięta śpią razem. Niektóre na wierzchu, a niektóre pod spodem, co daje im poczucie ciepła, komfortu i bezpieczeństwa.

Ponieważ to go uszczęśliwia

Wreszcie, ostatnia z przyczyn jest również najbardziej logiczna i prosta. Pies po prostu lubi robić przytulać i być blisko swojego właściciela. W tym przypadku pozwolenie psu na to wzmocni waszą relację, ponieważ pies chce tylko dawać i otrzymywać ciepło, miłość i komfort.

Do przeczytania
Niesamowita historia wioski, która zaprzyjaźniła się z wilkiem, poruszy Cię!

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy odwiedzenie kategorii Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.