Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego mój kot dużo linieje?

Dlaczego mój kot dużo linieje?

Pomimo swojego niezależnego wyglądu, koty mają w zanadrzu kilka zabawnych niespodzianek. I nie bez powodu: każdego roku te małe zwierzęta zmieniają futro. Ma to miejsce między wiosną a jesienią. Jednak na co dzień może to powodować irytację.

Przede wszystkim nie ma co rozróżniać wielkości sierści naszych kocich przyjaciół. Niektóre, jak np. angora i jej niezwykła sierść tracą tak samo jak inne rasy. Tutaj z sentymentem myślimy o chartreuse. Pomimo minimalnych rozmiarów włosów, ma dużą tendencję do pierzenia się. Wreszcie, jeśli chodzi o łysyJest tak cienka, że niemal niezauważalna. Stąd ich nieco pejoratywny, ale odkrywczy przydomek.

Długa, przypominająca kępki sierść sprawia, że właściciele tych kotów się pocą. Zmuszeni do ciągłego sprzątania, ciężko pracują, aby zatrzeć takie ślady. Wyraźnie mniej widoczne, sądy „zagnieżdżają się w poduszkach, fotelach i ubraniach”. Jak widać, tylko dlatego, że są incognito, nie oznacza, że są mniejszym problemem. Według weterynarzy ten naturalny proces linienia nie powinien nas martwić. Jest on niezbędny do zachowania „zdrowego i lśniącego” wyglądu.

Czytaj więcej
Mężczyzna widzi łosia i jest zaskoczony tym, co ma w pysku

Dlaczego mój kot dużo linieje? 5 przyczyn i rozwiązań

Porównując z innymi kotami, zauważyłeś, że twój jest przed czasem. Czas uporządkować wszystkie założenia.

Zła dieta jest najczęstszą przyczyną nadmiernego linienia. Z jednej strony wpływa to na zdrowie zwierzęcia. Ponieważ nie otrzymuje wszystkich potrzebnych składników odżywczych, może częściej chorować. Jeśli chodzi o wygląd i utrzymanie sierści, staje się to piekłem.

Zapalenie skóry spowodowane obecnością pcheł i kleszczy jest niefortunną konsekwencją. Powoduje to uporczywe drapanie pazurami, a nawet gryzienie i wyrywanie włosów.

Dlaczego mój kot dużo linieje? 5 przyczyn i rozwiązań

Czytaj więcej
Koty są nauczycielami, którzy uczą nas tych lekcji

Źródło: Capture Instagram

To oczywiste, koty przechodzą jedną trzecią życia lizanie, aby się oczyścić. Kiedy pojawia się sytuacja, która jest nietypowa w ich codziennym życiu, zwiększa się to dziesięciokrotnie. Należy poważnie rozważyć zazdrość na widok innych zwierząt lub nowych osób w domu. Jedyne, co można zrobić, to pilnować go jak mleka w ogniu!

U mężczyzn, nadczynność tarczycy powoduje obfite wypadanie włosów. U kotów towarzyszą jej objawy takie jak utrata masy ciała, brak higieny, pragnienie i nadmierne oddawanie moczu.

Podobnie jak ich właściciele, koty mogą mieć alergie. Może to być spowodowane składnikiem lub alergenem w środowisku. Oczywiście swędzenie uwydatnia zjawisko zrzucania.

Czytaj więcej
Dziwne filmy z psami terroryzują internet: „Zachowują się jak ludzie

Teraz, gdy masz już karty na ręce, wszystko zależy od ciebie aby poprawić ich komfort i wydłużyć oczekiwaną długość życia!

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.