Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego łapy Twojego psa lub kota pachną jak po smażeniu?

Dlaczego łapy Twojego psa lub kota pachną jak po smażeniu?

Jeśli masz zwierzaka, wiesz co to znaczy. Miłość, towarzystwo, lojalność i oczywiście kradzież skarpetek i okazjonalnie złamany przedmiot. Ale to nie ma znaczenia, bo w końcu są najlepszym przyjacielem człowieka. Rzeczywiście, wiemy, że zawsze będą przy nas. Zwłaszcza psy są u naszego boku od latSą wiernymi towarzyszami, naturalnymi graczami i kochającymi przyjaciółmi. Ale jeśli jest jedna rzecz, którą nie są, to jest to bezbolesność.

Jak wszystkie stworzenia na ziemi, psy potrzebują kąpieli od czasu do czasu. Nie są jak ludzie, którzy biorą prysznic codziennie: gdy psy mają trzy miesiące lub mniej, czyli gdy są szczeniakami, powinny być kąpane raz w tygodniu. Dopóki nie skończą pół roku, raz w miesiącu. Wreszcie, gdy są już wreszcie dorosłe, wystarczy je wykąpać dwa razy w roku. Dzieje się tak dlatego, że na powierzchni skóry mają warstwę tłuszczową, która je izoluje i chroni.

W większości przypadków winowajcami są bakterie zwane Proteus, które są całkowicie naturalne i na ogół nieszkodliwe:

Ale nawet jeśli kąpiesz swojego psa, być może zauważyłeś dziwny smażony zapach (nie ma lepszego określenia) płynących z ich łap.

Co jest źródłem tego specyficznego zapachu? Jak wyjaśnia weterynarz Jerry Klein w magazynie Mel, „Zapach niektórych drożdży lub bakterii może sprawić, że łapy psów będą pachniały jak smażone jedzenie. W większości przypadków winowajcami są bakterie zwane Proteus. Są one całkowicie naturalne i zazwyczaj nieszkodliwe. Wydzielają jednak drożdżowy zapach, który może przypominać zapach przetworzonych produktów kukurydzianych.

Źródło : Capture Instagram

Tym, co może przyczynić się do rozprzestrzeniania tych bakterii jest fakt, że psy pocą się przez łapy. Stwarza to idealne warunki dla mikroorganizmów do rozmnażania się i wydzielania zapachu. Psy mają w tej części ciała gruczoły merokrynowe. Funkcjonują one w sposób podobny do ludzkich gruczołów potowych.

Czy jest powód do niepokoju?

W większości przypadków nie, a można je złagodzić poprzez regularną pielęgnację. „Dobra higiena łap (nie pozwalając na zbyt duży wzrost włosów, na przykład), a także dokładne czyszczenie i suszenie, może zapobiec temu”, mówi lekarz. „W niektórych przypadkach ważna jest również dieta. Alergie na niektóre pokarmy mogą powodować stany zapalne skóry, co z kolei może prowadzić do infekcji grzybiczych o nieprzyjemnym zapachu.

Jeśli jednak zauważysz dziwny zapach, być może nadszedł czas, aby skonsultować się z weterynarzem. „Jeśli łapy psa mają szczególny zapach, przyczyną jest zwykle stan skóry, który. wymaga konsultacji z lekarzem weterynarii” . „To oni pomogą określić przyczynę dolegliwości, np. drożdże lub bakterie, a następnie mogą zająć się odpowiednim sposobem leczenia dolegliwości”.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela, Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.