Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego koty nie lubią ludzkich zgromadzeń i co z tym zrobić

Dlaczego koty nie lubią ludzkich zgromadzeń i co z tym zrobić

Dlaczego koty nie lubią ludzkich zgromadzeń i co z tym zrobić

Psy i koty narażone na wysoki poziom nowe sytuacje, takich jak spotkanie z nieznajomymi, przebywanie w głośnych grupach ludzi czy odkrywanie nowych zapachów, odbierają te zmiany, często w sposób negatywny, i okazują to w swoim zachowaniu.

To normalne w świecie kotów że większość kotów jest bardzo ostrożna wobec obcych. Koty z reguły boją się nieznanego, bo w kocim świecie przetrwanie jest zawsze priorytetem. Dlatego w obliczu postrzeganego zagrożenia w postaci obcego człowieka, podejmą wszelkie możliwe kroki, aby się zdystansować, dopóki nie zobaczą i nie zweryfikują, że mogą zaufać temu obcemu.

Dlatego najlepszym sposobem na przyzwyczajenie do grup ludzi jest to, aby zrobić to poprzez poszanowanie ich rutyny i harmonogramów, starając się uniknąć gości nękających ich lub zbyt przywiązanych do nich, zapewniając bezpieczną przestrzeń, w której mogą wycofać się w spokoju, stopniowo przyzwyczajając je do zmiany w domu.

Źródło : Capture Instagram
Znaczenie socjalizacji kotów

Jak wspomniano wyżej, relacja między kotem a obcą osobą jest często praktycznie niemożliwe.

Okres socjalizacji kociaka to na ogół. od 2 do 8 tygodni, choć niektórzy twierdzą, że może to być aż 12 tygodni. W każdym razie, pierwsze miesiące życia kociaka są bardzo ważne dla jego socjalizacji, a kontakt, jaki ma w tym okresie ze wszystkimi rodzajami ludzi (różnych rozmiarów, ras, wieku, płci itp.) jest niezbędna.

Źródło : Capture Instagram
5 wskazówek, jak zdobyć zaufanie kota

1. Daj mu czas na zadomowienie się
2. Spraw, by kojarzyli Twoją obecność w pozytywny sposób
3. Unikanie sankcji
4. Organizowanie codziennych sesji zabaw
5. Zaoferuj swoje uczucie

Pomóż swojemu kotu być bardziej towarzyskim

Koty domowe mogą być bardzo towarzyskimi zwierzętami jeśli są do tego zachęcane od najmłodszych lat i jeśli dorastają w kochającym i przyjaznym środowisku. Nauczenie dorosłego kota towarzyskości jest znacznie bardziej skomplikowane niż nauczenie kociaka. Jeśli chcemy, aby nasz kot był towarzyski, nie ma lepszego sposobu niż wychowywanie go od urodzenia.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.