Strona główna » Zwierzęta » Dlaczego kot domowy odrzuca innego kota i jak długo trwa jego akceptacja?

Dlaczego kot domowy odrzuca innego kota i jak długo trwa jego akceptacja?

Dlaczego jeden kot domowy odrzuca drugiego i jak długo trwa jego akceptacja

Adoptuj kot jest początkiem świata wspaniałe, ponieważ zwierzęta te reprezentują pokój i działają jako terapeuta, zwłaszcza dla osób starszych, które szukają kogoś do interakcji.

Feliny są jednak bardzo zazdrosne i po przybyciu do domu chcą być bohaterami i w centrum uwagi jego członków, ale co się dzieje, gdy pojawia się kolejny zwierzak?

Artykuł z Animal Expert wyjaśnia, jak długo trwajeden kot, by zaakceptować drugiegoI jak sprawić, by oba koty nawiązały dobrą relację.

Dlaczego mój kot nie chce zaakceptować innego kota?

Eksperci zwracają uwagę, że. koty są bardzo konserwatywne i terytorialneponieważ muszą kontrolować przestrzeń jako część ich instynktu poszukiwania bezpieczeństwa.

Po poznaniu swojego środowiska i grupy społecznej, kotki wiedzą, że mają wszystko, czego potrzebują do życia w spokoju.

Oznacza to, że każda zmiana może wywołać stres dla kota, ponieważ musi przełamać ustalone nawyki Spanie na kanapie, dzielenie się kuwetą czy wiązanie się z nowym lokatorem.

Nie byłoby zatem dziwne, gdyby zwierzę przyjęło nieprzyjemną postawę w kierunku drugiego kota, ponieważ Widząc inne zwierzę na swoim terytorium, ale to będzie zależało od indywidualnych cech każdego kota.

Dlaczego jeden kot domowy odrzuca drugiego i jak długo trwa jego akceptacjaŹródło : Capture Instagram

Jak długo trzeba czekać, aby dwa koty się dogadały?

Trudno przewidzieć, ile czasu zajmie kotu zaakceptowanie innego kota, gdyż może to trwać zarówno tygodnie lub miesiące, jak i jedną noc. To zależy od konkretnego zwierzęcia.

Rzeczywiście, reakcja różni się w zależności od cech indywidualnych wiek, charakter, wcześniejsze doświadczenie lub genetyka.

Jak wprowadzić nowego kota do domu?

Przybycie nowego kota jest decyzją wartą oceny, ponieważ wiemy już, jak zachowują się te zwierzęta, gdy czują, że ich przestrzeń jest naruszana.

Dlaczego jeden kot domowy odrzuca drugiego i jak długo trwa jego akceptacjaŹródło : Capture Instagram

Oto więc seria zaleceń, jak dogadać się z dwoma kotami:

– Przygotowanie przyjazdu

– Trzymaj je oddzielnie

– Mieszaj zapachy i używaj feromonów

– Wizualne przedstawienie kotów sobie nawzajem

– Dzielenie przestrzeni

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy aby sprawdzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.