Strona główna » Zwierzęta » Czym jest pies szopski i dlaczego może być powiązany z pochodzeniem Covid-19?

Czym jest pies szopski i dlaczego może być powiązany z pochodzeniem Covid-19?

Co to jest pies szopski i dlaczego może być związany z pochodzeniem Covid-19?

Najnowsze badania wzmacniają teorię, że pochodzenie wirusa zaczęło się od przeniesienia go ze zwierząt na ludzi. A w szczególności od psów szopów.

Tak przynajmniej twierdzi naukowiec z Uniwersytetu Kalifornijskiego Jon Cohen na łamach czasopisma „Science

Tanuki lub psy szopskie to ssaki z rodziny Canidae, która obejmuje wiele gatunków wszystkożernych, od wilków, przez lisy, po psy i kojoty. Pochodzą ze wschodniej Syberii, północnych Chin, Wietnamu, Korei i Japonii.

Do przeczytania
Karmią bezpańskiego psa, dopóki nie uda im się odczytać metki na jego obroży

Ponadto psy szopowe żywią się owadami, gryzoniami, płazami, ptakami. Ale także rybami, mięczakami i padliną. Jak również owoce, orzechy i jagody.

Możliwe pochodzenie covid-19

Analiza została przedstawiona grupie ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Badania wskazują zatem, że wirus nie powstał w laboratorium, ale w wyniku transmisji ze zwierząt na ludzi.

Według artykułu, grupa francuskich naukowców uzyskała dostęp do sekwencji genetycznych wirusa opublikowanych w chińskiej bazie danych Gisaid, zebranych przez chińskich wirusologów na targu owoców morza w Huanan i wskazują, że przeniesienie wirusa na człowieka pochodziło od tanuki, azjatyckiego psa szopowego „niewinnego” psa szopowego.

Pies szopski u źródeł kowida-19?Źródło : Capture Instagram

Uznawany w Europie za gatunek inwazyjny, To zwierzę ma zaszczyt być najstarszym dzikim psem na planecie, który wciąż wędruje swobodnie. Pies szopowy ma silne fizyczne podobieństwo do szopa. W innych kulturach, takich jak Japonia, jest uważany za talizman szczęścia.

Czytaj więcej
Wideo: Pies-duch uchwycony po raz pierwszy, dlaczego jest taki dziwny?

Zwierzę jest całkowicie niegroźne, zarówno dla człowieka, jak i dla reszty fauny i flory. Dlatego od wieków ludzie próbowali udomowić je na Wschodzie. Rzeczywiście, jeszcze przed pandemią, w Chinach można było go znaleźć do sprzedaży żywego na rynkach w rejonach, gdzie powszechna jest konsumpcja psów.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.