Strona główna » Zwierzęta » Czym jest cytrynowa obroża dla psa? Do czego służy?

Czym jest cytrynowa obroża dla psa? Do czego służy?

Wszystkie psy są narażone na choroby Wszystkie psy są podatne na choroby wirusowe przez cały rok. Dlatego w obliczu scenariusza, w którym troska o ich czworonożnego przyjaciela ma pierwszeństwo, niektórzy właściciele próbują domowych środków przed udaniem się do weterynarza: użycie obroży cytrynowej jest jednym.

Czy cytrynowa obroża działa?

Luis Rojas Ramos, lekarz weterynarii, zapewnia, że cytrynowa obroża to powszechnie panujące przekonanie. Jednak „nie ma on żadnej funkcji”.

Jedną z hipotez związanych z jej skutecznością jest samoobrona: „Gdy są to psy bezpańskie i walczą z innymi zwierzętami domowymi, to gdy atakują, to zazwyczaj gryzą tę cytrynę, a że smak jest kwaśny, to puszczają psa”, wyjaśnia weterynarz.

Ze swojej strony lekarz weterynarii Alfredo León García stwierdza że mit ten wynika z faktu, że gdy zwierzę ma wysoką temperaturę, „cytryna rzekomo pochłania ciepło i wysycha”. Jednak, jak zaznacza, „nie ma badań, które mówią, że cytryna pomoże”.

Niemniej jednak nie jest to jedyne przekonanie krążące w świecie psów. Unikanie kąpieli suki w czasie rui to również powszechny mit. A stosowanie oleju w obecności świerzbu jest również powszechnym mitem, mówią dwaj eksperci.

Czym jest cytrynowa obroża dla psa? Czy to działa?Źródło : Capture Instagram
Czy przeziębienie u psa wygląda jak przeziębienie u człowieka?

„Jest wiele podobieństw. Na przykład, w przeziębieniu u zwierząt występuje kichanie, katar – wyjaśnia Rojas. Zaznacza jednak, że nie jest to ten sam wirus.

Tłumaczy, że wszystko zależy od przyczyny: „U ludzi może mieć charakter wirusowy lub bakteryjny, podobnie jak u psów. W tym sensie zgadza się, że agenci są różni między dwoma gatunkami.

Specjaliści przypomnieli o układzie odpornościowym naszych wiernych przyjaciół. Jeśli jest zbyt słaba, wirus ją wykorzysta i może wygenerować infekcję.

W przypadku dyskomfortu, pierwszą sugestią jest udanie się do weterynarza, aby uniknąć pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia. Kolejną istotną radą jest szczepienie w odpowiednim czasie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.