Strona główna » Zwierzęta » Czy zwierzęta domowe też marzą? Odpowiedź ekspertów

Czy zwierzęta domowe też marzą? Odpowiedź ekspertów

Zapewne nie raz widziałeś psa ucinającego sobie spokojną drzemkę. Psy mają tendencję do szczekania i wykonywania gwałtownych ruchów, gdy śnią. Podczas gdy inne zwierzęta, takie jak koty, mają tendencję do zwijania się; mogą spać tak spokojnie, że nagle wydaje im się, że bawią się kłębkiem włóczki.

Zaskakujące jest to, że niektórzy ludzie uważają, że nasze zwierzęta domowe nie śnią. Rzeczywiście, ich mózgi są strukturalnie bardzo podobne do naszych.

Ponadto, zespół naukowców z Massachusetts przeprowadzili badania nad snem szczurów. Stwierdzili, że zwierzęta śniły o rzeczach, które robiły w ciągu dnia.

Szczury znajdowały się w labiryncie, przez który musiały przechodzić przez cały dzień. Ale w nocy, gdy spał, te wzorce się powtarzały. Naukowcy doszli do wniosku, że śnił o labiryncie, donosi Psychology Today.

„Nie ma wątpliwości, że zwierzęta pamiętają wszystko, co zrobiły. I robią to we śnie poprzez sny. To jest dokładnie co ludzie robią, kiedy śnią”.

Czy zwierzęta domowe też śnią? Odpowiedź ekspertówŹródło: Capture Instagram
Koty mają podobne epizody fizyczne do psów

Neurolog weterynaryjny Adrian Morrison, który napisał relację z powyższych badań, wyjaśnia następnie, co dzieje się podczas snu zwierząt. I tak, kotki we śnie przejawiają zachowania drapieżne, planując, jak zdobędą pożywienie.

Wreszcie biolodzy Amish Dave i Daniel Margoliash z University of Chicago zbadali mózgi mandarynek diamondback i stwierdzili coś podobnego.

Ptaki te nie rodzą się z melodiami swoich piosenek wyrytymi w mózgach. Zamiast tego muszą się nauczyć je śpiewać. Według badań, kiedy są obudzone, neurony w części przodomózgowia zwanej robustus archistriatalis są aktywowane po każdej zaśpiewanej przez nie nucie.

Podsumowując, ptaki praktykowały śpiew we śnie.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzenie naszego Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.