Strona główna » Zwierzęta » Czy twój pies jest złodziejem? Oto jak go zatrzymać

Czy twój pies jest złodziejem? Oto jak go zatrzymać

Pies nie kradnie wszystkiego na swojej drodze. Preferuje artykuły spożywcze. Ale to może stać się uciążliwe, zwłaszcza jeśli zaatakuje coś w twoich rękach. Aby pozbyć się tego nawyku, musisz przestrzegać pewnych zasad, a oto szczegóły!

Pies musi przestrzegać pewnych zasad w domu!

Jak każde inne zwierzę domowe, pies musi karmić się w ustalony sposób. Ten rodzaj dyscypliny jest korzystny dla. jego żołądka. Przede wszystkim jednak psiak może nauczyć się respektować ustalony czas dotyczący jego codziennego życia. Oznacza to, że nie będzie już kradł jedzenia na każdym kroku.

Aby to zrobić, wybierz stałe godziny napełniania miski psa. Jeśli nie poświęci czasu na jedzenie, zabierz mu ją. W ten sposób może zrozumieć, że ma prawo tylko do jedzenia.szansa na karmienie. Jednak przez cały czas musi być dostępna woda.

Do przeczytania
3-letni chłopiec z zespołem Downa nie ma przyjaciół, ten pies zmieni jego życie na zawsze

Z drugiej strony fakt, że żuje wszystko dookoła może być wynikiem braku aktywności fizycznej. Jest to poniekąd normalne, gdyż nie często ma on okazję do zabawy w domu. Znajduje wtedy m.in. wyjście zachowując się w ten sposób.

Wystarczy jednak zapewnić psu osobistą przestrzeń, która wypełni odczuwaną przez niego pustkę. Tam może czuć się swobodnie i robić to, na co ma ochotę w pełnej wolności. Najważniejsze to nauczyć go, że musi przebywać na terenie dla niego przeznaczonym.
Czy twój pies jest złodziejem? Oto jak go zatrzymaćŹródło : Capture Instagram

Poniższe metody są również bardzo skuteczne!

W pierwszej kolejności należy ustalić, czy posiłek psa jest wystarczający, czy też nie. Rzeczywiście, nawet kibel Nie wszystkie rasy są odpowiednie dla najbardziej znanych kibli! Aby mieć pewność, zasięgnij porady weterynarza lub innego specjalisty.

Oprócz jakości karmy, którą podajesz swojemu psu, powinieneś również wziąć pod uwagę, jak długo Twój pies może być głodny. W większości przypadków jeden posiłek rano i wieczorem załatwi sprawę. W ten sposób ma on m.in. pewien automatyzm co do jego podaży.

Czytaj więcej
Czy twój kot jest w podeszłym wieku? Oto 5 najlepszych wskazówek, aby pomóc jej spać

Innym rozwiązaniem jest nauczenie go, gdzie jest jego miejsce. Gdy tylko zbliży się do jadalni, należy natychmiast lekko go zbesztać. Tylko uważaj, żeby nie. straumatyzować go. Pies potrzebuje pewnej fazy, w której może zaaklimatyzować się w nowym środowisku.

Najważniejszą rzeczą, którą należy zrobić, aby powstrzymać pieska przed kradzieżą jedzenia, jest upewnienie się, że jest on dobrze obserwować go. On rzeczywiście potrafi wykorzystać każdą okazję do psot. Podobnie nie należy go zbytnio rozpieszczać, zwłaszcza jeśli jest dużo resztek.
Czy twój pies jest złodziejem? Oto jak go zatrzymaćŹródło : Capture Instagram

Pies ma swoje własne wymagania!

Autonomiczna natura psa jest dość trudna do usunięcia. Trzeba powiedzieć, że pies to. hiperaktywny w swoim codziennym życiu. Oprócz jedzenia, spania i ulżenia sobie, musi także rozwijać swoje różne nerwy. W końcu jest on istotą żywą!

Stąd konieczność niemal codziennego spacerowania kła. Działanie to jest korzystne, aby nauczyć go zwiększania zdolności do używania swojego ciała. Jednocześnie może się bawić nie powodując zbyt dużego spustoszenia w domu.

Czytaj więcej
Oto 8 najrzadszych ras psów na świecie, są piękne!

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzenie naszego Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.