Strona główna » Zwierzęta » Czy twój pies jest sam w domu? Oto 3 wskazówki, które pozwolą uniknąć szkód pod Twoją nieobecność

Czy twój pies jest sam w domu? Oto 3 wskazówki, które pozwolą uniknąć szkód pod Twoją nieobecność

Czy twój pies jest sam w domu? Oto 3 wskazówki, jak uniknąć szkód podczas twojej nieobecności

W samej Francji żyje około 8 milionów kłów. Oznacza to, że wiele z nich musi spędzać dni samotnie. Aby pies czuł się komfortowo w takiej sytuacji, potrzebne jest minimum przygotowań. Oto szczegóły!

Zostać samemu nie jest dla psa łatwo!

Jak wiadomo, pies nadal posiada instynkty zwierzęcia stadnego. Jeśli nagle znajdzie się sam, z pewnością wpadnie w panikę i sam będzie szukał rozwiązania. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest. usunąć te predyspozycje od najmłodszych lat.

Wymaga to m.in. keep your mind busy za pomocą pewnych zabawek. Twój lokalny sklep dla psów będzie miał takie, które mogą Cię zainteresować. Z drugiej strony, Twoje odejście z domu jest również wielkim smutkiem dla Twojego pieska. Jest to normalne, ponieważ jest on bardzo czuły.

Piesek czasem oddaje się pewnym automatyzmom, zwłaszcza gdy wychodzisz z domu. Jeśli założysz ubranie robocze, natychmiast pomyśli, że wychodzisz. Możesz więc przełamać ten schemat myślenia atmosfery poprzez przejście na kanapę.

Twój pies jest sam w domu? Oto 3 wskazówki, aby uniknąć szkód podczas twojej nieobecnościŹródło : Capture Instagram

Obserwuj też jego postawę, gdy niespodziewanie wyjdziesz z domu. W innych momentach możesz również zabrać go na spacer. Najważniejsze to.unikać wszelkiego rodzaju rytuałów , zanim psiak przyzwyczai się do przebywania w samotności.

Jak długo piesek może być sam?

Wielu właścicieli zastanawia się, czy powinni pozwolić swojemu psu zostać w domu samemu przez dłuższy czas. I mają rację, bo piesek nie powinien być pozostawiony sam na długo. być porzucony w ten sposób. A niektórzy nie mogą go okresowo wydobyć.

Jest wiele parametrów, które należy wziąć pod uwagę przed pozostawieniem psa samego. Najważniejszym z nich jest to, że musi on powstrzymać się od. ulżenia sobie kiedy nikt się nim nie zajmuje. Co oznacza, że jeśli puści, możesz skończyć z miłą niespodzianką po powrocie do domu!

Należy również wziąć pod uwagę wiek psa i jego zachowanie. Oczywiście, szczeniak musi być rozpieszczany prawie co godzinę. Jeśli jest to osoba dorosła, może wtedy przez kilka godzin jednorazowo chodzić bez swojego pana.

Czy twój pies jest sam w domu? Oto 3 wskazówki, które pozwolą uniknąć szkód pod Twoją nieobecnośćŹródło : Capture Instagram

Średnio nasi eksperci zalecają znalezienie kła po ok. 4 do 6 godzin nieobecności. Aby jednak mieć pewność co do potrzebnego czasu, obserwuj jego zachowanie za pomocą kamery. Dzięki temu zobaczysz, jak reaguje, gdy jest zmęczony samotnością.

Dog-sitter: ciekawe rozwiązanie dla psa!

The opiekunka do psówPodobnie jak opiekunka do dziecka, opiekunka do psa dba o jego dobro, gdy właściciela nie ma w pobliżu. Eksperci polecają tę anglosaską koncepcję, jeśli Twój pies nie jest przyzwyczajony do pozostawania samemu. Co więcej, koszt tego rodzaju usługi nie jest tak drogi, jak mogłoby się wydawać!

Istnieje wiele osób, które mogłyby wykonywać zadania opiekunki do psów. Ale jeśli wolisz przejść przez profesjonalistówWystarczy poszukać takiego w sieci. Sposób ich pracy również jest różny. Jedni będą tylko wyprowadzać psa, a inni będą czekać na Twój powrót.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.