Strona główna » Zwierzęta » Czy twój kot jest stary? Oto 5 najlepszych wskazówek, które pomogą mu zasnąć

Czy twój kot jest stary? Oto 5 najlepszych wskazówek, które pomogą mu zasnąć

Czy twój kot jest stary? Oto 5 najlepszych wskazówek, które pomogą twojemu kotu spać

Jest spokojna noc, ale nagle twój kot postanawia włóczyć się po okolicy przewracając rzeczy na swojej drodze. Nie robi tego ze złośliwości. Po prostu nie ma jeszcze ochoty na sen. Dowiedz się, jak zsynchronizować godziny snu z godzinami snu Twojego pupila.

Zmień nawyki swojego kota!

Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych swojego kota. Może Ci się wydawać, że częste jedzenie sprawia, że kot chce więcej spać. To prawda!!! Ale w tym samym czasie może zakłócić sen Twój pupil może się niespodziewanie obudzić. Twój zwierzak może się niespodziewanie obudzić.

Wybieraj mniejsze lub mniejsze posiłki. Jeśli jesteś przyzwyczajony do karmienia kota, upewnij się, że podajesz tylko wystarczająco małą porcję. Jeśli chodzi o karmę dla kotów, przestań nadmiernie rozpieszczać swojego pupila. Zawsze wybieraj odpowiednią ilość. I nie dawaj mu ekstra, nawet jeśli o to poprosi.

Czytaj więcej
Oto 8 najrzadszych ras psów na świecie, są piękne!

Podobnie jak u nas, tak i u zwierząt domowych wraz ze zmęczeniem pojawia się chęć snu. Dlatego zapewnij swojemu kotu jak najwięcej ruchu. Nie trzeba robić nic przesadnego. Można na przykład po prostu przyciągnąć jego uwagę jakimś przedmiotem (np. zabawką) i kazać mu go gonić.

W chwilach, gdy zamierzasz zmusić kota do wydatkowania energii, zdecyduj się na. koniec dnia lub wieczór. Jeśli przeniesiesz swojego zwierzaka rano, prawdopodobnie zdecyduje się on na sen w ciągu dnia. Zwiększa to szanse na to, że Twój pupil obudzi się w nocy.
Czy twój kot jest stary? Oto 5 najlepszych wskazówek, aby pomóc mu spaćŹródło: Capture Instagram

Ułóż zwierzaka do snu w idealnym otoczeniu

Twój kot może czasem wyjść na spacer, nawet jeśli przed snem dużo się bawił. Jest to nie tyle kwestia energii, co raczej m.in. kwestia dyskomfortu. Twojemu pupilowi może nie odpowiadać miejsce, w którym ma spać.

Jest to dość powszechny problem. Dlatego czasami o 2 w nocy Twój kot postanawia przyjść i dołączyć do Ciebie w Twoim łóżku. Pomyśl o tym, że kładzenie kota spać w odpowiednim miejscu , gdzie będzie się czuł komfortowo.

Czytaj więcej
Xiaomi wprowadza na rynek nowy inteligentny żwirek dla kota

Mówiąc o odpowiednim środowisku, mamy oczywiście na myśli m.in. specjalne legowiska dla kotów Masz szeroki wybór poduszek, koszy i kocyków dla kota. Co więcej, są one niedrogie, z modelami na każdą kieszeń.

Czasami posłanie Twojego kota jest wysokiej jakości, ale mimo to może on odczuwać dyskomfort. Dzieje się tak głównie z powodu. pchły i inne zabrudzenia , które mogą dostać się do zwierzęcia. Pamiętaj więc, aby wybrać legowisko, które będziesz mógł regularnie czyścić.
Twój kot jest stary? Oto 5 najlepszych wskazówek, aby pomóc mu spaćŹródło : Capture Instagram

Znaczenie zapewnienia kotu dobrego snu

Oczywiście, zawsze mówiliśmy o tym, że kot, który nie śpi dobrze, bardzo przeszkadza w nocy. Ale powinieneś wiedzieć, że zaburzony nocny sen może sprawić, że twój koci very cranky. Zapewnij swojemu pupilowi dobry sen, aby zawsze był tak samo uroczy.

Wreszcie, nie zapominaj, że twój kot jest żywą istotą, która może zachorować tak samo jak ty. Zapewnij sobie dobry sen każdej nocy, będzie promować dobre zdrowie. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie kłopotów związanych z wielokrotnym chodzeniem do weterynarza.

Czytaj więcej
Oto dlaczego czekolada to prawdziwa trucizna dla twojego psa, uważaj!

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.